.

.

beibehang Класичен олеснување цвет позадина за дневна соба јадење хотел ѕид покривање mural 3d ѕид хартија дома декор papier peint

beibehang Класичен олеснување цвет позадина за дневна соба јадење хотел ѕид покривање mural 3d ѕид хартија дома декор papier

DEN 734.00
DEN 1440.00
-49 %

Износ
Во продавницата.

Ние ќе испрати соодветните стандардни 12 фиксна големина.
Купувачот мора да ги прочитате :
mural позадина цена : $ / метар квадратен. Купувачот ќе добие соодветната големина Количина : 1 = 1 s quare метар = 140cm (W) x 70cm (H) (4'3 "x 2'3") ft Количина : 2 = 2 s quare метар = 200cm (W) x 100cm (H) (6'5 "x 3'2") ft Количина : 3 = 3 s quare метар = 208cm (W) x 146cm (H) (6'8 "x 4'8") ft Количина : 4 = 4 s quare метар = 200cm (W) x 200cm (H) (6'5" x 6'5 ") ft Количина : 5 = 5 s quare метар = 250cm (W) x 200cm (H) (7'6 " x6'5 ") ft Количина : 6 = 6 s quare метар = 300cm (W) x 200cm (H) (9'8" x 6'5 ") ft Количина : 7 =7 s quare метар = 300cm (W) x 250cm (H) (9'8 "x 8'2") ft Количина : 8 =8 s quare метар = 400cm (W) x 200cm (H) (13'6 "x 6'5") ft Количина : 9 =9 s quare метар = 350cm (W) x 260cm (H) (11'4 "x 8'7") ft Количина : 10 = 10 s quare метар = 360cm (W) x 280cm (H) (11'8 "x 9'2") ft Количина : 12 =12 s quare метар = 400cm (W) x 300cm (H) (13'6 "x 9'8") ft Количина : 16 =16 s quare метар = 500cm (W) x 320cm (H) (16'4 "x 10'5") ft
Други големина . Ширина x висина = квадратни метри = Цел Количество Забелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m2.53 m W позадина ролни ПРАШАЊА и одговори : Како да го залепите оваа позадина? Ставете тоа. Не ѕидот налепници. Не постер. Бојата е многу добар. Не ролни. ПРАШАЊА и одговори : Како да се наредат и други големини? Цел други Големина чекори : 1 : Одберете ја точната количина = квадратен метар (ширина x висина) 2 : Купи Сега. Бидејќи многу мали димензии имаме 12 фиксна големина цел.
1 s quare метар = 1pcs. Материјалот е многу силна. што да направам? Ние ќе се чека за купувачи од 24 часа. Ве молиме кажете ни информации најчесто поставувани ПРАШАЊА : Било која големина е целокупната шема? Yes (да). Не позадина ролни.76 квадратни метри совет : Ако нозете (инчи) ми Даде информации ќе даде се пресмета на правилен редослед количество На пример : треба да ѕид : Width = 2. Многу мека, водоотпорен, може да се стави директно во вода
Позадина на ЛОГОТО екранот
.на OK Ширина x висина = квадратни метри (квадратни метри) 1 квадратен метар=10. Најчесто поставувани ПРАШАЊА : За Царинска Тарифа Ние не презема никаква царина.

За производот

Димензии:
1 квадратен метар
Употреба:
Администрација,Трговија,Рекреација,Апарати За Домаќинство
Функција:
Чад-Доказ,Водоотпорен,Огноотпорни,Мувла Доказ,Soundproof,Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Анти-статички
Природен Материјал Позадина Материјал:
Растенијата
Површински Третман:
Хартиените Тапети
Тип:
Природен Материјал Позадини
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Формалдехид-бесплатно,Отпорен на Вода,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Стил:
Модерна
Бренд Име:
beibehang
Материјал:
Дрво влакна позадина
is_customized:
Yes
Употреба:
дневна соба
Шема:
Трендафил
Големина:
1 квадратен метар

Слични предлози