.

.

CE одобрување Дигитални т риза печатење машина снабдување со мастило, CISS

CE одобрување Дигитални т риза печатење машина снабдување со мастило, CISS

DEN 95520.00

Износ
Во продавницата.

Но, за одржување на процесот на потребите на клиентите соработка. Поради машина во пријавата мора да користите специјална мастило за печати ја главата само гаранција за добра состојба при купување, По користење на мастило ,на блокирање на млазницата, пумпи и додатоци се применува , или на главниот одбор изгорени кога чистење млазницата во погрешен начин, тие не се во рамките на опсегот на бесплатно гаранција.Како можеме да почнете да го користите печатач?
Ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот., лековите се на товар на купувачите.
Нашата Компанија Екранот
Купување Информации :
1. Превозот цена и назад ќе биде на товар на купувачот.Печати погодно и сува веднаш.но, ние не може апсолутно да се избегне случајно оштетување во транзит,ако тоа предизвика било какви прашања,ве молиме контактирајте со нас и да соработуваат со нашата служба за одржување.Дали тоа мора да се прска пред-слој ?
Не, само црна или темно боја за текстил треба да се испрскаат со слој пред печатење.Haiwn нуди одлична услуга и поддршка.Ние нудиме една година гаранција :
Сите делови (освен печати ја главата ,мастило пумпа и мастило касети) прашања за нормална употреба, ќе обезбеди нови
во рок од една година (не вклучува превозот на трошоците).Haiwn текстилни дигитално печатење серија производи се користи за индустриското производство.
откако промените се да се пополни во еко растворувач мастило, печатач, исто така може да се печати на телефонот случај, пенкало, гитара зема,топче за голф,
кожа, акрилик, итн. Ние ќе рефундирање на само машина сама по себе плаќање. Надвор од една година, само за полнење на трошоците .25 ml мастило може да ги поддржи да се печати A3 целосна големина на сликата.она што за одржување на печатач?
За одржување,ние ви препорачуваме да моќ на печатач еднаш на ден. Ние, исто така, ќе понуди одлична услуга од страна на обезбедување на бесплатна техничка поддршка онлајн.?
Haiwn принтери се мулти-функционални принтери :
Со пополнување на текстилни мастило, Тоа може да печатење на сите видови на текстил,како на пример, памук, полиестер, волна, најлон, фармерки, итн.Царинење такси се случи во земјите-увознички, како што увозни давачки, итн.CE одобрување Дигитални т риза печатење машина снабдување со мастило, CISS Предност на текстилни печатач
1.Одржување без одобрение и водство од нашата компанија, купувачот треба да превземе одговорност.Во која бои за текстил можат да се отпечатат?
Производство на текстил печатач може да се печати на сите видови на бои за текстил.

За производот

Црна Брзината На Печатење:
173sec(A3 фото)
Почетен Датум:
До 2015
Број На Модел На:
AR-T500
Макс. Големина На Хартија:
A3+
Брзината На Печатење:
8ppm
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Стил:
боја
Хартија Храна Режим:
упатство
Двострано Печатење:
No
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec(A3 фото)
Примена:
За Комерцијални
Интерфејс Тип:
USB
Бренд Име:
airwren
Употреба:
Мастило За Печатач
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Тип:
т кошула печатач
Употреба:
т-маица печатач
мастило:
текстилни мастило
сертификација:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
димензии на печатење:
A3(320mmX420mm)
печати на чекање:
CMYK+ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Бруто тежина:
55kg
Медиуми:
маица,текстил,жан,крпа,и др....
Возачот:
WINDOW95/98/2000/NT/XP/7

Слични предлози