.

.

3PK/многу Бесплатен превозот ST6KW за KINGJIM labelworks ST6KW компатибилен за LW-300 LW-400 етикетирање на создателот етикета ленти

3PK/многу Бесплатен превозот ST6KW за KINGJIM labelworks ST6KW компатибилен за LW-300 LW-400 етикетирање на создателот етикета

DEN 746.40

Износ
Во продавницата.


Бесплатен превозот лента ST6 KW за KINGJIM/EPSON labelworks компатибилен за LW-300 LW-400 етикетирање на создателот етикета ленти
Ова многу содржи 3pcs ST6 KW, но ако ви е потребна било други 6-9mm етикета ленти, ве молиме да ни оставите порака, кога ќе го поставите цел.
TBS(TOBESHINE) е Професионална етикета ленти снабдувач со 12 години фабрика искуство , Набавка на сите видови
на висококвалитетни компатибилни етикета ленти со ниска цена . Користење на еколошки, пријателски материјали.
P ro дуктус Информа mation
Компатибилен ST6 KW Етикета Ленти
Големина : 6mm,9mm,12mm,18mm,24mm,36mm , Должина : 8m , Боја : Сите Бренд TBS Модел ST6 KW Материјал, домашно МИЛЕНИЧЕ/ ABS Црна Боја на clear (други бои се достапни) Големина 6mm * 8m (други големина се достапни) Useage 100% Компатибилен за сите P допир labelers гаранција Функција
Ламинат ,Водоотпорен,Масло-Доказ,Силна Adhesvie, Анти-Абразија,
Анти-Корозија ,Анти-Исчезнат ,Анти-Висока/Ниска Температура и Сл Кориснички Услуги Да се Спакуваат спецификација : 10pcs /кутија,100pcs/ картон време на Испорака во 2 работни дена по исплата потврди Компатибилен со еквивалентни или подобри перформанси отколку на вистински лента со ниска цена

За производот

Тип:
печатач лента
Тип:
Мешавина
Компатибилен Бренд:
Epson
Бренд Име:
PUTY
Функција:
Компатибилен
Применливи Опрема:
етикета печатач
боја:
K
Број На Модел На:
ST6KW
боја:
Црно на јасно
Големина на:
6mm*8M
Материјал:
Ламинат
гаранција:
12months
Сертификат:
ROHS
Водоотпорен:
Yes
Компатибилен:
Epson лента

Слични предлози