.

.

2 Пакет Комбо Поставите 18053 18054 9mm за DYMO Носорог ПРО Индустриски Етикета Печатач со 3/8 Топлина се Намали Кабел Labels white & жолта

2 Пакет Комбо Поставите 18053 18054 9mm за DYMO Носорог ПРО Индустриски Етикета Печатач со 3/8 Топлина се Намали Кабел Labels

DEN 657.00
DEN 729.60
-10 %

Износ
Во продавницата.


Модел : A18053, A18054 ( компатибилен со DYMO 18053,18054 )
Боја : Црно на Бело / Жолта
Големина : 9mm X1.5m ( Пакување од 2 )
Погодни за употреба во Носорог PRO1000 , Носорог 3000 , Носорог 4200, Носорог 5000 ,
Носорог 5200 , Носорог 6000 . Исто така погоден за употреба во 3 M PL100 , PL200 , PL300.
Се препорачува Кабел со Дијаметар Опсег : мин. 1.8 мм – макс. 5.2 mm
Функција : -Топлина се Намали Цевка Етикета е совршен за употреба на жица и кабел марка. -Термички трансфер на Технологија,не ќе биде надвор од форма или исчезнат. - 3 : 1 се намали соодносот помага да се обезбеди безбедна одговара на жици и кабли Забелешка : 1.Ве молиме да го потврдите дали објектот е погодна за вашиот етикета печатач кога ќе ги нарачате. 2. Пред да завршите со печатење,да се избегне било каква штета,ве молиме, не се повлече на касети,и не допирајте ја машина . 3. Сите наши производи се тестирани кога ќе се организира брод надвор,и ако имате било какви проблеми,ве молиме слободно контактирајте со нас.
КАНЦЕЛАРИСКИ АПЛИКАЦИИ СКЛАД АПЛИКАЦИЈАТА ДОМАШНА И ИНДУСТРИСКА ПРИМЕНА
1. Етикета на вашите датотеки,пенкала,книга, 1. Ефикасна организација е клучна за 1. Одлично за етикетата вашите лични
документи итн се лесен за управување со магацин. Етикета предмети,тогаш ќе се најде
најдете и orgainazation. складирање багажник,сите суровини, нив лесно и не е лесно да се изгуби.
категорија на производот,нека ви
2. Треба да се користат некои канцеларијата за подобрување на работа ефикасност. 2. Етикета исклучителна кутија , цевка
производот,но не знам машина за безбедност , прекинувачи
кој знае што,користење на нашите p - 2. Одлично да етикета на cabel, ви помогне да бидете отворени точно
допрете ознаки за лесно componet,електронски дел, прекинувачи брзо.
се разликуваат . switch, предупредува изјава ,
средства тагирање , итн. 3. Замена TZ лента, исто така, погодна
3. Добар за употреба етикета фиксни за електронски и telecommuni-
средства, вклучувајќи компјутери, 3. Со цел да се избегнат непотребни апликации за ратификација , хотел
тастатури,столици,маси и губење на напојување во апликациите , можете да етикетата
воздух-услови . во иднина, користете p-допир етикети да ги секаде каде што сакате.
дистрибуција кутија.


За производот

Тип:
печатач лента
боја:
мулти-боја
Бренд Име:
Labelife
Применливи Опрема:
етикета печатач
Број На Модел На:
A18053,A18054
Функција:
Компатибилен
Компатибилен Бренд:
Dymo
Големина:
9mm*1.5m
Гаранција:
1 година
боја:
Црно на Бело/Жолта
Материјал:
PE
може да се користи:
Кабел-марк, жица-марко

Слични предлози