.

.

50pcs/многу 45MM скајвокер растворувач мастило филтер за Спектри Скајвокер Printheads растворувач печатач за голем формат печатач глава

50pcs/многу 45MM скајвокер растворувач мастило филтер за Спектри Скајвокер Printheads растворувач печатач за голем формат печатач

DEN 6612.00
DEN 6960.00
-5 %

Износ
Во продавницата.


50pcs/многу 45 MM скајвокер растворувач мастило филтер за Спектри Скајвокер Printheads растворувач печатач за голем формат печатач глава
Мини Мали УВ Мастило Отпорни Филтер За Голем Формат Печатач
Тоа е за Еден Сосема Нов УВ МАСТИЛО Отпорни Филтер За Голем Формат Печатач
Погодна за печатење модел :
игла тип на Мастило Филтер
за Спектри Скајвокер Printheads
за Хумор-боја
за Teckwin печатач,и др
Овие филтри се УВ отпорни.
тоа е за спречување на вашиот printheads затнат.
Надворешен Дијаметар : 45mm
Филтрирање : 10 µm
Притисок : помалку од 4 Бар
Температура : помалку од 60°C (140°F)
Боја : Бела, Црна.(Црна филтер е погодна за УВ мастило печатач)
Школка е направен од материјал отпорен на корозија. Постои висока густина метал екран. Тоа може да се обезбеди за филтрирање прецизност и доволно мастило за печати глави. Ова поставување е многу workmanlike. Тоа е лесно да се инсталира на монтирање и намалување на просторот. Според долго време експериментира, тоа може да го намали блокирање го оценувате на печатење headss ефикасно и го продолжи животот на печатачки глави.
Ние sugges дека тоа е подобро да се замени овие мастило филтер на секои шест месеци

За производот

Бренд Име:
TOPINKJET
Број На Модел На:
IC-филтер
Тип:
Други
Име на производ:
УВ мастило филтер
Погоден за:
за Спектри Скајвокер Printheads УВ Печатач
Објектот:
мастило филтер за Спектри Скајвокер Printheads
Материјал на мастило филтер:
П. P материјал
Надворешен Дијаметар:
45mm
Филтрирање:
10 µm
Притисок:
помалку од 4 Бар
боја:
Бела, Црна
1 многу:
50pcs

Слични предлози