.

.

100ml Activator Б за Хидрографски Филм За вода трансфер печатење филм Хидрографски Филмот +10pcs А4 Големина Хидрографски Филм

100ml Activator Б за Хидрографски Филм За вода трансфер печатење филм Хидрографски Филмот +10pcs А4 Големина Хидрографски Филм

DEN 1260.00
DEN 1431.36
-12 %

Износ
Во продавницата.

Најдобра Цена : Конкурентна цена во мали цел, Голем попуст за големи цел. Речиси секој вид на материјали можат да се применуваат, особено пластика.
activator вода трансфер печатење филм : хидрографски филм activator
activator за вода печатење : hydrographics activator
Јачина на звук : 100ml +10pcs големина на филм
Боја : транспарентна & clear
Филм Обрасци : Череп, Маскирна, Дрвени, Мермер, Камен, Животинска Кожа, Цртан Филм, Метал
Филм Обрасци :
Карбонски Влакна, Череп, Маскирна ,Дрвени, Мермер & Камен, Животинска Кожа, Цртан Филм, Член На Кралското Семејство Шема, Метал
Предности :
1. Навремена Испорака : Ние ќе брод редоследот по плаќање во 2-3 дена. Со цел да се направи површина е убава и додавање на вредност на производи, ние може да се примени оваа технологија да трансфер-печатење на модели како дрвени зрна, мермер зрна, карбонски влакна модели, маскирна обрасци, па дури и твоите сопствени дизајни на тоа. Ако тоа е печатени филм само B може да се направи вода трансфер. Било прилагодено на сликата може да се пренесе на објекти.Разни Вода Трансфер Печатење Филм Обрасци
Вода трансфер на технологија на печатење Вода Трансфер Печатење е еден вид на завршувањето на технологии за грб на саканиот модел на 3 D крива. На activator се користи за одредување на пигмент мастило на филмот. Употреба : лекување во форма на печатени обрасци на празен филм. Празно филмот е во можност да печати со пигмент со мастило inkjet принтер, и печатени филмот е отпечатен од страна на нафта база мастило со офсет принтер. Тоа може да се примени на многу индустрии како што се автомобилски делови, возило делови, апарати за домаќинство, чевли, мебел. Вода трансфер печатење activator а и Б опис Activator се користи на ПРАЗНО вода трансфер печатење филм, погоден за празно некој PVA филм.
Answer : ___________________________ Note :
* Ако имате намера за пренесување на моделот на многу рамна површина, како стакло,керамика и слично, треба да го користите Буквар и Завршна Облога , со кои се направи на подобар ефект;
* Ве молиме не't заборавајте да се подготвите неколку наводнување лименки (метал ќе биде подобро) и ракавици кога ќе работат
. Најдобра По-продажбата на услугата : ние ви обезбеди Вода Трансфер Печатење обука за вештини, Корисни совети. Кога ќе се стави на филмот на вода, activator Б се користи за liquify филмот. Главниот процес постапка : jigging, база на боја слој, филм активирање, ширење на филмот на вода, трансфер печатење, миење и горниот слој. Ве молиме имајте предвид activator е само за Празно филм само.

За производот

Број На Модел На:
Activator Б 100ml
боја:
Јасно
Бренд Име:
einkshop
Тип:
Други
КОЛИЧИНА:
1bottle Activator Б + 10pcs А4 големина Хидрографски Филм
државната:
Течни Слој
Други име:
хидрографски activator
јачина:
100ml
Примена На Метод:
спреј
Главна Суровина:
хидрографски activator
Филм Обрасци:
Черепот, Маскирна, Дрвени, Мермер, Камен,

Слични предлози