.

.

Укажа помош на пинцета за Epson / Roland / Mimaki / Mutoh инк-џет Печатари

Укажа помош на пинцета за Epson / Roland / Mimaki / Mutoh инк-џет Печатари

DEN 417.12

Износ
Во продавницата.


Укажа помош на пинцета за Epson / Roland / Mimaki / Mutoh инк-џет Печатари
Печатач Компатибилност : за Epson / Roland / Mimaki / Mutoh инк-џет Печатари
На глава за печатење се бара да биде инсталирана од страна на професионални лица.
Внимание :
1.Пред инсталирање на глава за печатење,мора да се направи печатач исклучување.
кога заврши инсталирањето,може да се наполни автомобилот се движи нежно Со рачка за да го проверите главата инсталирате ок или не.
2.Не контактирајте со мастило кога ќе ја вметнете главата кабел.
И бидете сигурни дека за контакт и со штекерот.Ако не,дека можеби направи главата краток circui.
3.проверете кертриџ е мастило е полна или не,ако кертриџ е мастило ниво е премногу ниско,тоа ќе ја оштети главата.
4.проверете wiper и ограничување е валкано или не.Ако direty,треба да ги промените.
5.Главата може да има воздух во внатрешноста на млазницата, така што не би било нормално за печатење,
тоа само може да биде нормална по глава на воздухот празнење целосно надвор линија.
Внатрешниот воздух треба да се целосно испразнета, пред тоа може да се користи нормално.
Глава За Печатење Се Врати Барања :
Сите наши печатачки глави се highprecision стока и сосема нов, по приемот на стоката,
ве молиме прво потврдете ја печати ја главата модел и спецификациите, на секој проблем, ве молиме контактирајте со нашите продажни
персоналот што е можно поскоро.
Било каков проблем по печатачки глави се инсталира и користи ќе се неповратни.

За производот

Број На Модел На:
Укажа помош на пинцета за Epson / Roland / Mimaki / Mutoh инк-џет Печатари
боја:
Други
Бренд Име:
YILINUOSI
Тип:
Други

Слични предлози