.

.

Цвет Кошница Со Мачка Мачката Везови Крстот Бод Колекции Дома Декор Цвет Крстот Бод Модели 11CT Модели Слики

Цвет Кошница Со Мачка Мачката Везови Крстот Бод Колекции Дома Декор Цвет Крстот Бод Модели 11CT Модели Слики

DEN 238.00
DEN 465.60
-49 %

Износ
Во продавницата.


Цвет Кошница Со Мачка Мачката Везови Крстот Бод Колекции Дома Декор Цвет Крстот Бод Модели 11 CT Модели Слики
Големина : 18cm*17cm ( 14 CT Бело платно и печатени шема )
22cm*22cm ( 11 CT Печатени шема )
Quatity на теми боја : 11 бои
Боја : Бела боја (Embroidering Крпа )
Материјал : 100% Памук
Пакет : Embroider Конец ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата
( не надвор рамка )
Акции : Во Парк
Answer : ___________________________ Note : 14 КТ се користи 2 влакно теми,1 влакно теми за назад бод. На unprinted памук е празно бело платно дека треба да се dew линии со себе, тогаш ќе може да го направи на крстот бод. ( малку тешко) .Но 14 CT Печатени бил отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( Печатени е полесно отколку unprinted ) 11 CT се користат 3 насоки теми,2 насоки теми за назад бод.Моделот е отпечатен на памук , вие само треба да dew како линии, а потоа можете полесно да го заврши на крстот бод. ( 11 CT е полесно отколку 14 CT unprinted ) моделот е отпечатена на платно ( 11 CT ), па пред завршувањето крои, на платно не може да го допре водата , инаку печатени дел ќе исчезне. По завршувањето на крои, да се стави на платно во вода за половина час, а потоа го направи тоа сува, а потоа ќе може да направи рамка за тоа.
Предност : Ние имаме свои фабриката ; ние се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби. Ние ја прифати продажба на мало,трговија на големо,dropshipping и на друг начин. 100% Сосема нов. 100% еколошки памук. Ние ќе обезбедат 30% повеќе на теми за секој проект. Добар сјај, не-бледнее, не е лесно да се пробие и pilling. 100% точни печатени ткаенини(11 CT ) и бело платно (14 CT) Употреба растворливи заштита на животната средина материјал. Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.
Тоа, исто така, може да биде прекрасен подарок за вашето семејство и пријателите .

За производот

Крстот Бод Ткаенина КТ број:
11CT Печатени, 14CT Unprinted, 14CT Печатени
Материјал:
100% Полиестер
Употреба:
Слики
Платно Пакување Метод:
Укината
Тип:
Пакет
Стил:
Европски и Американски Стил
Бренд Име:
Радост Недела
Шаблон Тип:
Животните
Рамка:
No
Надворешното Пакување:
ПП торба
Употреба:
Дома декорација,Децата, образованието,Уметноста Колекција,Подарок
Број На Модел На:
D830
Погоден Сцена:
Дневна Соба, Спална соба ,На влезот, Студија Соба
Пакет:
Embroider Теми ,Embroider Крпа ,Игла, Скицата
Ткаенини:
21-ткаат чешлани памучна ткаенина задебелена
Теми :
Екологија памук теми

Слични предлози