.

.

брзо пристигнување YG1105 серпентина мерен инструмент за мерење на мулти серпентина калем број на ликвидација трансформатор.

брзо пристигнување YG1105 серпентина мерен инструмент за мерење на мулти серпентина калем број на ликвидација трансформатор.

DEN 66895.00
DEN 70416.00
-5 %

Износ
Во продавницата.


Ефикасноста карактеристики на Функции YG1105 Микропроцесори контрола на сите функции на Математиката работата е едноставна, и мерната јамка број е автоматски се прикажува без опсегот за конверзија. До 0.2% точност 5.7 inch LCD LCD дисплеј на Инструмент доаѓа со RS232 интерфејс, може да биде лесно да се комуницира со САЛАДИН Мерење на големината на сензорот може да се прилагоди според потребите на корисникот
технички параметар Specications Инструмент модел YG1105-10 YG1105-6 YG1105-4 YG1105-X Мери серпентина дијаметар Јзу > 10мм Јзу > 6mm Јзу > 4mm Посебни големина : 4mm, H > Мери серпентина дијаметар Мери серпентина висина H Тест сензор спецификации Јзу 10 Јзу 6 Јзу 4 Мери серпентина опсег од 0 до 60000 кругови Круг број на мерење на точност од 0 до 300 круг, 0 кругови, 300 до 500 кругови, 1 кругови, 500 до 20000 кругови + 0.2%, 20000 да 60000 кругови + 0.5% Мерење на брзина Брзо 3 пати / секунда, бавно 1.2 пати / sec Сортирање метод Апсолутна вредност, процент, затворање Мерење на брзина Брзо 3 пати / sec брзина 2 пати / sec брзина 1 пати / sec Преглед димензија 320 * 300 * 180 (m m) тежина За 5kg Мулти ликвидација мерење 16 поставува на калеми може да се мери истовремено

За производот

Бренд Име:
TOPSPOT
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Број На Модел На:
YG1105

Слични предлози