.

.

Optical Power Meter Тестер Рачни Оптички Ласерски Извор на Светлина RY3205B Светлина моќ meter10Mw Визуелна Грешка Локатор

Optical Power Meter Тестер Рачни Оптички Ласерски Извор на Светлина RY3205B Светлина моќ meter10Mw Визуелна Грешка Локатор

DEN 4711.00
DEN 4959.36
-5 %

Износ
Во продавницата.


Производ Карактеристики
RY3205 серија рачни оптички multimeter, интегрирани ласерски светла или црвена светлина и прецизни оптички моќ, ја елиминира потребата за спроведување две инструмент упатиле кон непријатностите од областа на тестирање, инсталација, работа и одржување на оптички влакна мрежни инженери да се обезбедат повеќе точни, трајни, ефикасни алатки за тестирање.
Производ карактеристики :
Корисникот само калибрација функција
LC/ФК/SC/ST и други заеднички интерфејс
Автоматски поставете ги на автоматско исклучување функција
Висока стабилност мулти бранова должина една (мулти) режим ласерски излез, Г.С. режим или модулација режим
Колор LCD дисплеј
Користи литиум батерија, намалување на корисникот користење на трошоците.
Податоците да можат да бидат префрлени на КОМПЈУТЕР преку RS232 или USB

За производот

Број На Модел На:
RY3205B
Бренд Име:
AUA
Име:
Оптички Влакна Опрема

Слични предлози