.

.

KELUSHI Оптички Влакна Optical Power Meter Кабел Тестер Мрежи Со ВАЛУТНА/SC конектори -70~+10dBm

KELUSHI Оптички Влакна Optical Power Meter Кабел Тестер Мрежи Со ВАЛУТНА/SC конектори -70~+10dBm

DEN 980.64

Износ
Во продавницата.

Сите нарачки ќе бидат веднаш обработени и ќе биде предаден во 2-3 дена по уплатата е потврдено Празник време на продолжена. Во СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ (освен неколку земји и APO/FPO). Факултативна превозот начини : Кина Пост Воздух Mail, Хонгконг Пост Воздух Mail, e Packet, EMS, DHL, Fedex, UPS-от, итн.
За гаранција
1. Тест опсег : -70d Bm~+10d Bm.
Карактеристики :
Корисникот самостојно калибрација функција
Линеарна (m W) и нелинеарни индекс (d Bm) на екранот истовремено
Уникатен ВО странска валута / SC / ST генерички интерфејс, без комплицирани конверзија
Факултативниот автоматско исклучување функција
Факултативна за вклучување / исклучување на осветлувањето на екранот
Примена :
влакна CATV инженеринг,
оптички влакна комуникациски инженеринг,
интегрирани жици систем, оптички уред производство и истражување, оптички комуникации на предавање и тестирање, други оптички влакна инженерство, итн.
Вие се согласувате да ги сите горе-наведени политики по нарачување на aliexpress!
3. НИЕ НЕ ГО ПОПРАВИ ИЛИ ДА ГО ЗАМЕНИ ПРЕДМЕТИ СО ИСТЕЧЕН РОК НА ГАРАНЦИЈА. Ако објектот е во вашиот поседување на повеќе од 7 дена ние ќе внимателен користи и нема да ви понуди враќање на парите или Замена.
За повратни информации
1.
За испорака
1. Сите вратени предмети мора да биде во оригинално пакување. Забелешка : Било увоз тарифа на објектот е на купувачот одговорност, не се вклучени во продажната цена или такси превозот; Но ние ќе се прогласи производ како подарок со пониска вредност да ви помогне лесно да се добие објектот преку Царината. За мерење на апсолутна власт на светлината на 7 бранови должини, како што се 850/980/1300/1310/1490/1550/1625nm. Ве молиме изберете друга превозот начини ако ви треба објектот под итно!
7. Ние прифаќаме Зачувам. На крај, мора да се обезбеди ни превозот следење на број и специфични врати причина. Можете да Платите преку Alipay, Виза, Мастеркард, Western Union, Банкарски трансфер на Ali Express. Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број.
За плаќање
1. Ние ќе ги сноси сите такси превозот, ако производот е скршен или не како што е опишано на производот страница линк. Речиси сите нарачки под 2kg се за бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно).Дистрибуцијата на КОМЕТАЛ и ФК круг плоштадот устата адаптер за секој 1, фиксна влакна интерфејс може да се користи за подобро да се направи тест повеќе точни и цврсти.

За производот

Број На Модел На:
HSGGLV
Бренд Име:
KELUSHI
Бранова должина опсег:
800 ~ 1700
конектор:
ВО СТРАНСКА ВАЛУТА / SC
Photosensitive површински дијаметар (um):
300,1000,1500,2000
Моќ Мерен Опсег:
-70 ~ +10
Неизвесност:
± 5%
Стандард бранова должина (nm):
850,980,1300,1310,1490,1550,1625
Температурата На Работа:
-10 ~ +60
Температура на чување:
-25 ~ +70
Автоматско исклучување време (мин):
10
Батеријата работното време (h):
240

Слични предлози