.

.

Оптички влакна Моќ Метар КПМ-25M OPM -70~+10 dBm со SC Connector, Седум бранова Должина За КОМЕТАЛ CATV Тест

Оптички влакна Моќ Метар КПМ-25M OPM -70~+10 dBm со SC Connector, Седум бранова Должина За КОМЕТАЛ CATV Тест

DEN 3120.00

Износ
Во продавницата.

и потоа да го испрати
назад кон вас. Тоа карактеристики генијален изглед, со широк спектар на енергија мерење, висока точност и корисникот само-калибрација функција со високи перформанси-да-цена сооднос. Ако машината е опремена со голем проблем : ние ќе побара можете да го испрати назад до нас за да се коригира. Карактеристики : Pocketsize, големи лесно може да се прочитаат LCD екран, лесно може да го користите PC софтвер достапен за тестирање собирање на податоци и извештај генерација (достапно само за КПМ-25u) Бран ID (авто идентификација & префрлување)(достапно само за КПМ-25u) Енергија мерења во d Bm или µW Долго траење на батеријата со 2 x AAA алкална 2,5 mm SC connector текст Спецификации : Тип КПМ-25 бранова Должина 850/1300/1310/1490/1550/1625 nm Детектор In Ga As Мерен Опсег -70~+10 d Bm Неизвесност ±5% (-10 d Bm,20±3 0 C ) Калибриран бранова Должина 850,1300,1310,1490,1550,1625 nm Резолуција 0.
Ако имате било какви прашања ве молиме контактирајте со нас, ние сме среќни да одговориме на сите ваши прашања и да понуди одговори во рок од 24 часа
. 12 Месеци Производителот Гаранција (со Исклучок на contrived damagement или misusage).01 d Bm Конектор SC Напојување Алкална Батерија(2 AAA 1.
Надвор од Гаранцијата :
Ако купувачот треба делови, продавачот ветување понуди само на основните трошоци. Ние ќе испрати нова машина за вас, ако не можеме да го поправи скршени машина.FTTH Влакна Optical Тест Алатка Оптички Влакна Моќ Метар Тестер Седум-бранова Должина +10 to-70d Bm За КОМЕТАЛ CATV Тест
ФК Конектор е опционално Опис на Производот КПМ-25 рачни optical power meter е компактен и лесен-за-користење тестирање инструмент за оптички влакна мрежи, кои може да се користи за апсолутна оптички енергија мерења, како и за релативната загуба мерење на оптички влакна.5 V) Батерија работното Време 240 h Оперативни Temperatrue -10~+60 0 C Складирање Temperatrue -25~+70 0 C Релативна Влажност 0~95% (не-кондензирање) Димензија 130mm(W) x 65 mm(Д) x 35 mm(H) Тежина 160g
Апликации : Телеком Одржување CATV Одржување на Оптички Влакна лабораторија за тестирање Други Оптички Влакна Мерења
Препорачуваме Производи :
Гаранција
1. ако машина доаѓа со еден мал проблем : ве молиме контактирајте со нас побрзо.
Во Рок На Гаранција :
1. Секој производ ќе бидат тестирани во 100% пред породувањето.
Повратни информации
Ние го цениме 5-ѕвезди позитивни повратни информации , тоа е добро за нашиот долгорочен бизнис, што е уште поважно , точно евалуација може да ви помогне многу купувачи и зголемување на кредибилитетот на искрен продавачот. и ви испрати на замена на делови од express.

За производот

Компатибилен:
TP-link,D-Link
Конектор тип:
Хибрид
Бренд Име:
komshine
Влакна Тип:
Еден Режим
Број На Модел На:
КПМ-25 Моќ Метар
Објектот Должина:
1m
Бранова должина:
Мерен Опсег:
Конектор Тип:
Калибриран Бранова Должина:
850,980,1300,1310,1490,1550 nm
Конектор:
ВО странска валута или Универзален адаптер 2.5 mm
Батеријата Работното Време:
240 h
Тип:
Влакна Optical Power Meter
Име:

Слични предлози