.

.

Оптички Влакна KomShine KQX-40 Оптички Влакна Тест Колекции со OTDR 1310/1550nm 32/30dB, OPM , OLS, VFL 1mw

Оптички Влакна KomShine KQX-40 Оптички Влакна Тест Колекции со OTDR 1310/1550nm 32/30dB, OPM , OLS, VFL 1mw

DEN 44640.00

Износ
Во продавницата.

КПМ-25 Optical Power Meter КПМ-25 рачни optical power meter е компактен и лесен-за-користење тестирање инструмент за оптички влакна мрежи, кои може да се користи за апсолутна оптички енергија мерења, како и за релативната загуба мерење на оптички влакна.05 d B/ d B Загуба на прагот (d B) од 0,05 Загуба резолуција сооднос (d B) 0.
FTTH FTTx Kom Shine KQX-40 Оптички Влакна Тест Колекции Glasvezel Тест Собранието OTDR / Optical Power Meter & Оптички Извор на Светлина/ VFL
*Брод во рок од 24 часа од Fedex/DHL/ТНТ Експрес *Сите што ви треба за Оптички Загуба Тест *Моден Мека Носи Торба w/ Слот Тип Внатрешната Подлога, Unmovable во Областа Операција
Стандарден Пакет : Точка Име Количина 1 Komshine Црна Мода Носи Торба 1 2 QX-40 OTDR 1 3 КПМ-25 M Рачни Optical Power Meter 1 4 KLS-25 M Мини Оптички Извор на Светлина 1 5 Визуелна Грешка Локатор KFL-10-1m W 1 6 Алкохол Bottler 1 7 4 Адаптери
Опис на производот : Со кратки Карактеристики : Применливи влакна : СМ Должина : 1310/1550nm До 32/30d B Висок Динамички Опсег Растојание Опсег : 4,8,16,32,64,128,256 км Пулсот со : 10,30,80,160,320,640,1280,5120,1024 нс 3.01 d Bm Конектор ВО странска валута ,SC ,LC Напојување Алкална Батерија(2 AAA 1.
Гаранција 1.5 инчен TFT-LCD (touch screen) USB интерфејс, поддршка на USB стик и печатач и директна кабел за да го симнете на КОМПЈУТЕР преку Active Sync капацитетот на Меморијата >800 траги вградена литиум батерија со висок капацитет за повеќе од 8 часа на работа живот се Прикаже : Боја LCD Една година Гарантира Спецификации : Модел QX40 бранова Должина(nm) 1310/1550nm Динамички опсег(d B) 32/30d B Пулс ширина (нс) 5,20,40,80,160,320,640,1280,2560,5120,10240,20480 Екранот 3.01 Земање резолуција сооднос (m) 0. Тоа карактеристики универзален полнач дека accommodates 2,5 mm ferrules.3 to180 капацитетот на Меморијата на трага SD Картичка (4 G), > 10000 парчиња Траење на мерење
Дефинирани од страна на корисникот; 5sec, 10sec, 15sec, 30sec, 1min, 2min,
и 3min се избор на Оптички интерфејс ВО странска валута/UPC Податоци интерфејс со USB интерфејс, SD картичка интерфејс Визуелна Грешка Локатор на Располагање Напојување Литиум батерија; продолжување на работното време на траење ≥ 8 часа период на Гаранција 12 месеци
2.5 инчен TFT LCD екран на допир Настан слепа зона (m) 8 Слабеењето слепа зона (m) 10 Линеарност (d B/d B) ±0.5 V) Батерија работното Време 240 h Оперативни Temperatrue -10~+60 0 C Складирање Temperatrue -25~+70 0 C Релативна Влажност 0~95% (не-кондензирање) Димензија 130mm(W) x 65 mm(D)×35 mm(H) Тежина 180g
3. Тоа карактеристики генијален изглед, со широк спектар на енергија мерење, висока точност и корисникот само-калибрација функција со високи перформанси-да-цена сооднос.125 до 8 Земање точка 32k Растојание неизвесност (m) ±(1 m + 5×10-5× растојание + земање интервал) Растојание опсегот (км) 0.

За производот

Бренд Име:
komshine
Компатибилен:
TP-link,D-Link
Конектор тип:
Хибрид
Влакна Тип:
Еден Режим
Број На Модел На:
KQX-40
Објектот Должина:
1m
Број На Модел На:
Визуелна Грешка Локатор:
Бранова должина:
Optical Power Meter:
КПМ-25
Екранот:
Податоци интерфејс:
Производ:
OTDR & OTDR започне кабловска сандаче
Динамички Опсег:
Оптички влакна Извор на Светлина СМ:
KLS-25M
Оптички влакна СМ OTDR:
QX40 1310/1550nm

Слични предлози