.

.

5pcs 7dB ВО странска валута/UPC Singlemode Фиксни Оптички Влакна Attenuator, Машко-Женски

5pcs 7dB ВО странска валута/UPC Singlemode Фиксни Оптички Влакна Attenuator, Машко-Женски

DEN 1824.00

Износ
Во продавницата.


7d B ВО странска валута/UPC Машки да се Женски Singlemode Влакна Attenuator, Фиксна Тип
Фиксни Оптички Attenuators се користи во апликации каде однапред определен износ на светлината загубата е одреден.
Ние нудиме LC,ФК,SC,ST,MU фиксна attenuator со различен фиксен слабеењето ниво, од 1d B да 30d B.
Клучни Карактеристики
Бранова Должина Независни
Издржливост & Едноставен и Сигурен Структура
Спецификации
Објектот
СМ :
ММ
Оперативен Бранова Должина
1310nm, 1550nm
850nm, 1300nm
Се вратите на тежината
≥50d B

Слабеењето Точноста
+/-0.5 d B (за 1 до 10d B) +/-1.0 d B (за 11 до 30d B)
Поларизација Зависат Од Загуба
≤На 0,2 d B
Max. Оптички Влез Моќ
200m W
Оперативен Temp Опсег
-40~80°C

За производот

Бренд Име:
CICVCHC
Објектот Должина:
30m
Влакна Тип:
Еден Режим
Конектор тип:
ВО СТРАНСКА ВАЛУТА/UPC
Компатибилен:
Кориснички Брендови
Број На Модел На:
НА-М-FCU
Тип:
Фиксна Машки-Женски
Оптички Влакна Тип:
Еден Режим (9/125)
Конектор тип:
ВО СТРАНСКА ВАЛУТА/UPC
attenuator:
7dB
Пакување:
5pcs по големи поли торба

Слични предлози