.

.

1550nm Оптички Засилувач EDFA 20db

1550nm Оптички Засилувач EDFA 20db

DEN 28800.00

Износ
Во продавницата.

Тоа е главно се користи во оддалечените области без затворен простор.
+86-15305338423
. Гаранција 1 година.1550nm Оптички Засилувач EDFA 20db 1. Ние гарантираме дека сите производи се слободни да се поправи или замени за време на гарантниот
време и превозот цена на нашата полнење.Производ appication
XW 1550nm CATV erbium-doped влакна засилувач е дизајнот според комуникација на ниво на стандард, во смисла на моќ, прецизност и сигурност се повеќе се повисоки. Сите производи имаат продолжи стареење тест пред пратката и ние гарантираме за да користите нашата безбедност на производите.
-Голем фрлија алуминиум мозоци случај и висока фреквенција E-Електрични фрижидер кој го направи на опрема можат да се прилагодат на полето на животната средина температура околу од -40 ℃ до +60 ℃ се изгради во дивината-тип EDFA.
-Користете високи перформанси erbium-doped влакна, со висока енергетска конверзија ефикасност; Напредни SMT процесот на производство, со поголема сигурност се користи во внатрешните circuitry. Поддршка imprints на вашето лого на производите.
-Сина VFD Екран прикажување на оперативни параметри и отстранување на информации точно и GB Класа II Transponder мониторинг мрежата преку Етернет се изградени во 19"1 U Висок стандард Решетката. Главно се користи за долги оптички влакна пренос на ТВ сликата сигнал,дигитален телевизиски сигнал, телефон и гласовни сигнал и податоци (или компресирани податоци)сигнал. Овој производ избира високи перформанси erbium doped влакна и низок шум пумпа ласерски, и вграден во совршена вграден автоматски мониторинг систем,обезбедува одлична индикатори за учинок.Ние сами најдобро по продажба на услуги, доколку ги има проблеми се случи, нашиот тим ќе се потрудиме да се реши за клиентите.
1550nm erbium doped влакна засилувач индикатори за учинок исполнат условите на националниот стандард, технологија и дизајн, се обрнува внимание на производ, цена, е изборот да се изгради големи и средни 1550nm catv оптички влакна пренос мрежа економски пренос уред. Ние може да ви помогне да дизајн и градење на мрежа ако е потребно и нудат различни далечински техничка поддршка. Ние ќе ги заштитат клиентите продажен простор, идеи за дизајн и сите приватни информации.
- Преден панел сина 160×32 дисплејот, покажува различни главната работа статус параметри.Опис На Производот
XW-ЕА 1550 NM серија 1550nm оптички влакна засилувач е важно оптички реле пренос опрема во 1550nm оптички влакна систем на комуникација.Техника Параметар
1550nm EDFA Кабелот за Напојување : Европскиот Стандард или Американски Стандард
1.

За производот

Бренд Име:
WANSHUOELECTRONICEQUIPMENT
Број На Модел На:
XW-17EA1520
Име на производ:
1550nm Оптички Засилувач EDFA 20db
Оперативен Бранова Должина:
1530~1565nm
Оптички влез моќ:
-10~+10dBm
c/n:
до 51 dB
C/CTB:
до 63dB
Бучава Слика :
подолу 5.0 dB 0dB Излез Оптички Моќ
оптички конектор:
SCAPC &ВАЛУТНА/АПЦ
сертификација:
ISO9001 CE
димензија:
480(W)x340(L)x44(H) mm

Слични предлози