.

.

Catv edfa со 18dBm кабел за тв антена 1550nm

Catv edfa со 18dBm кабел за тв антена 1550nm

DEN 25920.00

Износ
Во продавницата.

ОЕМ и ODM цел се топло добредојдени; ние ќе се обидеме да ве поддржи за сите видови на кориснички барања.
-Сина VFD Екран прикажување на оперативни параметри и отстранување на информации точно и GB Класа II Transponder мониторинг мрежата преку Етернет се изградени во 19"1 U Висок стандард Решетката.Производ Карактеристики
-Користете ниски-бучава пумпа ласерски на познатиот бренд, со ниска дисторзија, широк опсег и висок излез оптички моќ.
Вграден-во совршена microcomputer автоматска контрола коло, следење на број на работни услови на излезна моќ и ласерот во реално време, за да бидете сигурни дека оптички излезна моќност е стабилна и продолжување на работниот век на ласер.Производ appication
XW 1550nm CATV erbium-doped влакна засилувач е дизајнот според комуникација на ниво на стандард, во смисла на моќ, прецизност и сигурност се повеќе се повисоки.Ние сами најдобро по продажба на услуги, доколку ги има проблеми се случи, нашиот тим ќе се потрудиме да се реши за клиентите.
+86-15305338423
. Ние може да ви помогне да дизајн и градење на мрежа ако е потребно и нудат различни далечински техничка поддршка.
Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања. Гаранција 1 година. Ние гарантираме дека сите производи се слободни да се поправи или замени за време на гарантниот
време и превозот цена на нашата полнење. Тоа е главно се користи за телевизија слика сигнали, дигитална ТЕЛЕВИЗИЈА, телефон и гласовни сигнал и сигналот на податоци (или компресирани податоци) оптички влакна пренос во текот на долго растојание. Тоа е главно се користи во оддалечените области без затворен простор. Сите производи имаат продолжи стареење тест пред пратката и ние гарантираме за да користите нашата безбедност на производите. Поддршка imprints на вашето лого на производите.Опис На Производот
XW-ЕА 1550 NM серија 1550nm оптички влакна засилувач е важно оптички реле пренос опрема во 1550nm оптички влакна систем на комуникација.
1550nm erbium doped влакна засилувач индикатори за учинок исполнат условите на националниот стандард, технологија и дизајн, се обрнува внимание на производ, цена, е изборот да се изгради големи и средни 1550nm catv оптички влакна пренос мрежа економски пренос уред. Овој производ избира високи перформанси erbium doped влакна и низок шум пумпа ласерски, и вграден во совршена вграден автоматски мониторинг систем,обезбедува одлична индикатори за учинок. Главно се користи за долги оптички влакна пренос на ТВ сликата сигнал,дигитален телевизиски сигнал, телефон и гласовни сигнал и податоци (или компресирани податоци)сигнал.

За производот

Број На Модел На:
XW-17EA1518
Бренд Име:
WANSHUOELECTRONICEQUIPMENT
Име на производ:
Catv edfa со 18dBm кабел за тв антена 1550nm
Оперативен Бранова Должина:
1530~1565nm
Оптички влез моќ:
-10~+10dBm
c/n:
до 51 dB
C/CTB:
до 63dB
Бучава Слика :
подолу 5.0 dB 0dB Излез Оптички Моќ
оптички конектор:
SCAPC &ВАЛУТНА/АПЦ
сертификација:
ISO9001 CE
димензија:
480(W)x340(L)x44(H) mm

Слични предлози