.

.

Влакна Optical Multimeter -50~+26dBm JW3208C Рачни Optical Power Meter со JW3109 Оптички Извор на Светлина 1310/1550nm

Влакна Optical Multimeter -50~+26dBm JW3208C Рачни Optical Power Meter со JW3109 Оптички Извор на Светлина 1310/1550nm

DEN 4895.52

Износ
Во продавницата.

01 d Bm Оптички Конектор ВО странска валута (заменлив SC,ST) / како и 2,5 mm компанијата(Ова значи универзален адаптер+ВАЛУТНА адаптерот не SC ST ВАЛУТНА три adaptors) Напојување Алкална Батерија(3 АА ОД 1,5 V батерии) Батерија работното Време 240 h со 1. Целосна плаќањето мора да се изврши во рок од 7 дена по поставување на својата цел, или цел ќе се невалидни или укинат од страна на системот. Купувачот е одговорен за. Ние може да прифатат плаќање преку Зачувам, Western Union и Т/Т најдобар начин е директно онлајн плаќање,можете да изберете за себе.
ИСПОРАКА
1. Тоа карактеристики генијален изглед, со широк спектар на енергија мерење, висока точност и корисникот само-калибрација функција со високи перформанси-да-цена сооднос., 270 Hz,1 KHz,2 KHz модулација излез на други бранови должини., 270 Hz, 1 KHz, 2 KHz Оптички Конектор ВО странска валута/PC Напојување Алкална Батерија (3 АА ОД 1,5 V батерии)(не се вклучени) Тесто работното Време (час) 45 Оперативни Температура(°C) -10~+60 Складирање Температура(°C) -25~+70 Димензија (mm) 175 x 82 x 33 Тежина (g) 295 Joinwit Препорака JW3109 Рачни Извор на Светлина е дизајниран за оптимално користење со JW3208 Оптички Моќ Метар за мерење на оптички загуба на двете еден режим влакна кабел.
3) Висока стабилност на излезна моќ
4) Стабилна излезна бранова должина
5) Светлото LCD дисплеј поддржува ноќ операција
6) Компактна големина и пристоен изглед
7) Големи LCD, лесно ракување
8) Алтернативни 10 минути Авто-исклучување на функцијата чување на животниот век на батеријата
Апликации
1) за Одржување во Телеком
2) Одржување CATV
3) Оптички Влакна Лабораторија За Тестирање
4) Други Оптички Влакна Мерења
Спецификација
Тип JW3109 бранова Должина (nm) 1310/1550 850/1300 850/1300/1310/1550 Emitter Тип FP-LD , ПРЕДВОДЕНА или другите ве молиме наведете Типичен Излезна Моќност (d Bm) - 7d Bm за LD ,-20d Bm за LED Спектрален Ширина (nm) ≤10 Излезна Стабилност ±0.5 V Батерија(3) Оперативен Температура(°C) -10 ~ +60 °C, Температура на Чување(°C) -25 ~ +70 °C Релативна Влажност од 0 до 95% (не-кондензирање) Димензија(mm) 175x82x33 Тежина 310g
Стандард Пакети
МОДЕЛ
ВКЛУЧУВА
Сите Модели JW3208
JW3208 Optical Power Meter, Заштитни Гумени се Подигне, Прирачник за Корисникот, Мека за носење. Заедно со JW3208 optical power meter, тоа е совршено решение за оптички влакна мрежа карактеризација. Стандардниот начин е со Кина пост воздух mail и хонг конг пост воздух mail. Ние може да обезбеди меѓународен превозот услуги како што следува :
Кина Пост Воздух Mail, хонг конг Пост Воздух Mail, EMS, TNT, DHL, UPS-от, Fedex.1 db B/8 часа Modulaltion Фреквенции Г.

За производот

Бренд Име:
Joinwit
Број На Модел На:
JW3208C JW3109
Модел:
JW3208C Optical Power Meter и JW3109 извор на светлина
JW3208C Спектар бранова Должина(nm):
800~1700nm
Мерен Опсег(dBm):
-50~+26dBm
JW3208C Оптички Конектор:
ВО странска валута(заменлив SC,ST) / како и 2,5 mm универзална
Неизвесност:
±5%
JW3109 бранова Должина:
1310/1550nm
JW3109 Типичен Излезна Моќност (dBm):
-7dBm за LD
конектор:
ВО СТРАНСКА ВАЛУТА/PC
is_customized:
Yes

Слични предлози