.

.

850/1300nm Multimode JW3109 Рачни Multimode Влакна Optical Извор на Светлина

850/1300nm Multimode JW3109 Рачни Multimode Влакна Optical Извор на Светлина

DEN 4751.52

Износ
Во продавницата.


ГАРАНЦИЈА&ГАРАНЦИЈА
1. Сите се врати ставки мора да биде во оригинална услови, вклучувајќи кутија и додатоци.5 V батерии(Батерија, не се вклучени), Кориснички Прирачник, Памук брисеви и Мека за носење. Ние може да прифатат плаќање преку Зачувам, Western Union и Т/Т најдобар начин е директно онлајн плаќање,можете да изберете за себе., 2 Hz модулација излез на 650nm, и Г.1 d B/ 8hours Модулација Фреквенции Г.Ви благодариме за вашето разбирање.,270 Hz,1 KHz,2 KHz Оптички Конектор ВО странска валута/ универзален адаптер ВО странска валута/PC Напојување Алкална Батерија(3 АА ОД 1,5 V батерии) Батерија работното Време(час) 45 Оперативни Температура(°C) -10~+60 Складирање Температура(°C) -25~+70 Димензија(mm) 175x82x33 Тежина (g) 295 Optic Trans Препорака JW3109 Рачни Извор на Светлина е дизајниран за оптимално користење со JW3208 Оптички Моќ Метар за мерење на оптички загуба на двете еден режим и multimode влакна кабел. ≤10 Излезна Стабилност ±0. Сите производи се проверуваат и тестираат пред пратката. Купувачот е рано потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите.
Карактеристики
1) Обезбедува 1~4 излез бранови должини кои може да се опционален според потребите на клиентите
2) Г. Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.
Пакет Предмети
МОДЕЛ ги ВКЛУЧУВА Сите JW3109 Модели JW3109 Оптички Извор на Светлина, Заштитни Гумени се Подигне, 3pcs 1.
Опис
JW3109 оптички извор на светлина може да се обезбеди од 1 до 4 излез бранова должина за да се исполнат одредени барања, вклучително и на 650nm црвено извор и 1310/1550nm бранова должина за еден режим влакна или 850/1300nm бранови должини за multimode влакна, како и други бранови должини според потребите на клиентите.
Answer : ___________________________ Note : Почитувани Клиенти , ние не ќе го испрати батерии за безбедност загриженост ! Ви благодариме .
ИСПОРАКА
1.
3) Висока стабилност на излезна моќ
4) Стабилна излезна бранова должина
5) Светлото LCD дисплеј поддржува ноќ операција
6) Компактна големина и пристоен изглед
7) Големи LCD, лесно ракување
8) Алтернативни 10 минути Авто-исклучување на функцијата чување на животниот век на батеријата
Апликации
1) за Одржување во Телеком
2) Одржување CATV
3) Оптички Влакна Лабораторија За Тестирање
4) Други Оптички Влакна Мерења
Технички карактеристики Тип JW3109 бранова должина(nm) 650 1310/1550 850/1300 850/1300/1310/1550 Emitter Тип FP-LD,ПРЕДВОДЕНА или другите ве молиме наведете Типичен Излезна Моќност (d Bm) 0 - 7d Bm за LD , -20d Bm за LED Спектрален Ширина(nm) 1. Човекот-направени дефекти не се гарантира, како што се скршени, рбет и така натаму.

За производот

Бренд Име:
Joinwit
Број На Модел На:
JW32109
Модел:
JW3109 Оптички Извор на Светлина
Бранова должина:
850/1300nm
Emtter тип:
FP-LD
Излезна Моќност:
-7dBm за LD
оптички конектор:
ВО СТРАНСКА ВАЛУТА/PC
Модулација (Hz):
Г.С.,270,330,1 К,2К
димензија:
175x82x33mm
Тежина:
295g

Слични предлози