.

.

Grandway Висок Квалитет на FTTH 36cores отворено Оптички Влакна Терминал Кутија

Grandway Висок Квалитет на FTTH 36cores отворено Оптички Влакна Терминал Кутија

DEN 1506.72

Износ
Во продавницата.


Опис :
Grandway е Влакна Престанок Кутија обезбедува висока густина ѕид монтирани решение за следната генерација на мрежи, која има за цел да обезбеди и да управувате со максимален број на влакна раскинување во ограничен простор. Тоа е нормално инсталирана на начин на монтирање на ѕид или пол монтажа.
Карактеристики :
1. Вода-доказ дизајн со IP65 Заштита ниво
2. Интегрирани со splice касета и кабелски систем за управување со
3. Управување со влакна во разумен влакна радиус состојба
4. Лесен за одржување и проширување на капацитетот на
5. Влакна наведнуваат радиус контрола на повеќе од 40mm
6. Погоден за топење splice или механички splice
7. 1 порта кабел влезот за FTTH капка кабел
Конфигурација :
Материјал
Големина
Максимален Капацитет
Празни Тежина
Натоварени Тежина
Боја
PC+ABS
A*B*C(mm)
420*320*130
SC
36 Порти
САЛАДИН
1×32
3.2 килограми
4.1 kg
Бела
Како да се цел на Grandway Влакна Престанок Кутија?
Модел Правила : F2 H-FTB-36-А-XX-XX
Модел
Капацитет
Тип
XX : Адаптер
XX : Pigtail
FTB
36
А
SC : SC/UPC
КАКО : SC/АПЦ
LC : LC/UPC
АЛ : LC/АПЦ
SC : SC/UPC
КАКО : SC/АПЦ
LC : LC/UPC
АЛ : LC/АПЦ

За производот

Број На Модел На:
F2H-FTB-36-А
Бренд Име:
Grandway
Конектор тип:
SC/АПЦ
Модел:
F2H-FTB-36-А
Големина:
420*320*130mm
Максимален капацитет:
36cores за SC,72cores за LC
Инсталација:
Ѕид Монтирање/Пол Монтирани
Материјали:
PC &ABS
боја:
Бели/Сиви
IP вредност:
IP65
саладин splitter:
ДА 1*32 микро тип САЛАДИН Splitter

Слични предлози