.

.

1080P HD AHD CVI TVI Влакна optical видео конвертор, 4 Канал Видео Оптички Conveter со Обратна RS485 Податоците Еден Режим 20KM

1080P HD AHD CVI TVI Влакна optical видео конвертор, 4 Канал Видео Оптички Conveter со Обратна RS485 Податоците Еден Режим 20KM

DEN 6042.24

Износ
Во продавницата.


1080 P HD AHD CVI TVI Влакна optical видео конвертор, 4 Канал Видео Оптички Conveter со Обратна RS485 Податоците Еден Режим 20 KM
Product Overview :
Конвертор може истовремено да се пренесува 4 channel HD-CVI/TVI/AHD во текот на една single-mode оптички влакна. ПРЕДВОДЕНИ од укажува веднаш систем за следење на статусот. Уреди се достапни за ниту една самостојни или rack-mount инсталацијата, која е погодна за различни работна средина. Тоа е без загуба и не-компресија реално време на пренос.
Функција :
Не-компресија кодирање технологија.
Автоматски да се идентификуваат формати на влезот видеа.
Поддршка 4ch HD-CVI/TVI/AHD сигнал и контролирање на податоци истовремено преку коаксијален кабел.
DC 5 V напојување.
Поддршка за 720p/25,720 p/30,720 p/50,720 p/60,960 p,1080p/25,1080 p/30 видео итн.
Преку LED индикатори за информирање на своите функционални режим.
Индустриски широк спектар на оперативна температура.
Plug and play, едноставна инсталација.
Спецификација :
Тип
HD-CVI/TVI/AHD
Влакна Порта
ВО странска валута
Растојание
20 KM
Влез/Излез Бранова Должина
Предавателот : TX1310/RX1550nm
Примачот : TX1550/RX1310nm
TX Текст Ниво
>500m VP-P
RX Излез Ниво
1 VP-P
Inputautomatic кабел изедначување
1080p :
75-5 коаксијален кабел 300м
Tx iuput се Вратите на Тежината
>15d B
Влез/Излез Отпорност
75Ω
Rx Нагоре/надолу време
Rx Max. Нервнича
Видео Порта 4
Видео Пропусен Опсег
50 MHz
Видео Фотографирање
8bit
Baud Rate
1200-9600bps
Податоци
Терминал Блокови
БЕР
Операцијата На Владата
Половина Дуплекс
LED Статус Индикација
Влакна-линк,Моќ,Податоци,Видео Извор
Моќност
DC5 V 1А
Потрошувачка На Енергија
Влажност
10%-90%
Висока и Ниска Температура
-40~+75 °C
Инсталација Метод
Ѕид-монтирани
Dimenshion(mm)
160*145*27

За производот

Бренд Име:
AUA
Број На Модел На:
HD4V1D+RS485
Видео Број на Канали:
4
Влакна Порта:
FC
растојание:
20KM(стандардно)
Резолуција:
1080P
Податоци За Контрола На Порта:
RS485
Бранова должина:
1310/1550nm

Слични предлози