.

.

Отворено catv багажникот засилувач со висока добивка

Отворено catv багажникот засилувач со висока добивка

DEN 1680.00

Износ
Во продавницата.

Отворено catv багажникот засилувач со висока добивка 1.Опис На Производот
CATV серија засилувач главно се користи во кабел за пренос систем и тоа може да ви понуди висок квалитет на видео пренос услуга.Опремата усвојува површинска монтажа технологија со елегантен изглед и сигурен перформанси.
Главната компонента на bi-directional засилувач обратен пат е модуларен структура. Тоа е флексибилен и лесен, и тоа може да се реализира bi-directional надградба на пригоден начин. 2.Производ Карактеристики
-Висок квалитет diplex филтер, сплит поени факултативна
-Ниски-бучава push-pull засилувач модул, бидете сигурни дека индикатор за бучава од опрема; l-Прилагодлив attenuator и еквилајзер во напред и рикверц пат,опремени со два балансирање намалување на вредноста, изградба полесно.
-RF тест пристаништето во обратен пат (-20d B).
-Два излези, Променливи допрете или splitter.
-Со голема сигурност трансформатор напојување. 3 . Техника Параметар
Објектот
Единица
Технички Параметри
Напред На Патот За Параметри
Фреквентен Опсег
MHz
45 ~862
Номинална добивка
d B
30
Номинална RF влез ниво
d Buv
72
Номинална RF излез ниво
d Buv
102
Рамност
d B
±1.0
Бучава слика
d B
≤ 10
Се вратите на тежината
d B
≥14
Се здобијат со прилагодливи опсег
d Bm
0-20
Наклонот прилагодливи опсег
d Bm
0-20
AGC точноста
d B
±3/±0.3
CTB
d B
≥65
НВО
d B
≥62
Група одложување
нс
≤10
Сигнал потпевнувам сооднос
(10/700us)Пренапони-отпорни напон
KV
>5
Стекнат стабилност
d B
-1.0+1.0
Општи Карактеристики
Моќ Напон
V
НА:AC(150~265)V;Б:AC(35~90)V
Температурата На Работа

-40~60
Потрошувачка
VA
≤ 30
Димензија
мм
265*210*100 4. Шематски приказ
Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања.
+86-15305338423

За производот

Бренд Име:
WANSHUOELECTRONICEQUIPMENT
Број На Модел На:
XW-17TR301
Фреквентен Опсег:
47-862MHZ
Номинална добивка:
30dB
Примена:
HFC Мрежата
Номинална RF излез ниво:
102dBuV
Номинална RF влез ниво:
72dBuV
RF порта:
2 Порти
Рамност:
1.0 dB
Се здобијат со прилагодливи опсег:
0-20dBm
моќ напон:
AC35~AC90V или AC220~240V
димензија:
265*210*100

Слични предлози