.

.

Успеа Gigabit Ethernet Switch со 4-пристаништа 10/100/1000Base-TX и 1-порта 1000Base SFP

Успеа Gigabit Ethernet Switch со 4-пристаништа 10/100/1000Base-TX и 1-порта 1000Base SFP

DEN 4896.00

Износ
Во продавницата.

Успеа Gigabit Ethernet Switch со 4-пристаништа 10/100/1000 Base-TX и 1-порта 1000 Base SFP Модел : LNK-M1400 Серија
Преглед
Оваа успеа Брза Ethernet Оптички Влакна Switch има едно 100 FX порта и четири 10/100 UTP пристаништа. Корисникот може да избере различни FX спецификација според неговите побарувачка, како што се Multimode или Single-mode, Еден влакна или Двојно влакна и Single-mode 20-100 километри итн. Производот е опседнат на стабилни перформанси, одличен квалитет и прифатлива цена. Тоа е се применуваат за употреба во конструкција на Оптички Влакна Етернет мрежа.
Карактеристики Поддршка 4 port 10/ 100 авто-откривање Половина/Full duplex порти и RJ45 1 влакна порта. Поддршка за ВЕБ-базирана на управување со мрежа. Поддршка порта VLAN и Ознака VLAN. (8 Групи) за Поддршка на пакет податоците должина до 1552 бајти Поддршка IGMP Душкање. Поддршка IEEE 802.1 стр приоритет ознаки. Поддршка DSCP. Автоматски MDI/MDI-X конфигурација. Поддршка на проток контрола. Поддршка за хардвер се Вчита Стандардно копче за да ги вратите стандардните вредности. Избор на влакна-приклучок од КОМЕТАЛ,ФК,ST, LC, WDM, мулти-mode / single-mode влакна /100 Base-SX/ LX SFP.
Технички Индекси
Стандарди и Протоколи кои се Поддржани
IEEE802.3 , IEEE802.3u , IEEE802.3x, IEEE802.1 Q
Бранова должина
850nm/1310nm/1550nm
Растојание
Dual Влакна MM : 2 км Двојна Влакна СМ : 20/40/60/80/ 100 километри
Еден Влакна СМ : 20/40/60/ 80km
ПРОЦЕСОРОТ
150 Mhz или над
Меморија
16 MB или над
Влезниот Напон Спектар
9-15 V DC
Потрошувачка
Max.6 W
Температурата На Работа
0 ~ 45
Температура На Чување
-40 ~ 70
Оперативен Влажност
10%~90% RH не кондензирање
Чување Влажност
5%~90% RH не кондензирање
Димензии :
232mm * 142mm * 45mm
Стандарди и Протоколи кои се Поддржани
IEEE802.3 , IEEE802.3u , IEEE802.3x, IEEE802.1 Q
Бранова должина
850nm/1310nm/1550nm
Растојание
Dual Влакна MM 2 км Двојна Влакна СМ 20/40/60/80/ 100 километри
Еден Влакна СМ 20/40/60/ 80km
ПРОЦЕСОРОТ
150 Mhz или над

За производот

Број На Модел На:
LNK-M1400G-SFP

Слични предлози