.

.

10/100 медиуми конвертор Прекинувач,42RJ45+1Fiber со еден режим еден влакна 20km 1310/1550nm ВО странска валута

10/100 медиуми конвертор Прекинувач,42RJ45+1Fiber со еден режим еден влакна 20km 1310/1550nm ВО странска валута

DEN 2208.00

Износ
Во продавницата.


Преглед :
JYT-DS802 е 10/100 Медиуми Конвертор со вклучите функцијата. Преку ВЕБ интерфејс на JYT-DS802 може да биде програмиран за основните вклучите функции на менаџмент, како на порта брзина дуплекс прилагодувања, VLAN, QOS, емитува бура и пропусен опсег контрола за да се зголеми пропусниот опсег користење.1 стр Класа на услугите
Пристаниште
2-порта RJ45(100 Base-TX); 1-порта SC, ST, ФК, или SFP (100 Base-FX)
LED Индикатор
МОЌНОСТ : Зелено светло
ЛИНК/ЧИН : Зелено светло, индикатор за пренос на податоци, покажува влакна или Извртени Пар конекција статус;
Light off покажува влакна или Извртени Пар не-конекција
Светло покажува влакна или Извртени Пар нормална врска
Светлото трепка означува податоци се емитува на Ethernet/влакна порта
10/100 : Зелено светло, Индикатор за Ethernet или влакна порта за пренос го оценувате
Light off покажува пренос стапка е 10 M
Светло покажува пренос стапка е 100
Вклучете механизам
Зачувува и препраќа
Напојување
Моќ Адаптер : 5 V; 10 W
Температурата на работа
0~60
Одржување на температурата
-40~70
Влажност
5%~90% Не-кондензирање
Димензија
93mm(D)×70mm(W)×27mm(H) (Школка Дебелина 1mm.3 x проток контрола под Full Duplex работен режим; поддршка авто-сензација на MDI/MDIX
2 Поддршка Filter/напред посебни DA опција
2 Мрежа линија за статус на LED : пренос го оценувате индикатор(10/100); Влакна и извртени пар конекција статус
2 Поддршка на 8-ниво на проток контрола : 128 K, 256 K, 512 K, 1 M, 2 M, 4 M, 8 M, полна брзина
2 Поддршка на 6 Ethernet порти комуникации истовремено, користејќи ја за поврзување NIC, switch, и ЦЕНТАР
2 Поддршка на IEEE802.6 Gbps неблокирачки switch ткаенина, 1 K MAC Адреса маса и 802.
карактеристики :
2 155 M на влакна порта, 10/100/M авто-адаптивни на Ethernet порти, Полу/Полн-Дуплекс авто-адаптивни
2 За 1 K MAC адреса капацитет, ажурирање автоматски
2 Поддршка Емитува бура заштита
2 max-стапка на пренос на податоци (жица брзина) : 148 800 frm/s (100), 14,880 frm/s (10 M)
2 Поддршка 1552byte VLAN Податоци Frame relay (хардверска конфигурација : 1552/1536 BYTE)
2 Поддршка поделба на 16 групи VLAN, поддршка за Qo S & port блокирање
2 Поддршка Store-and-Forward Работен Режим; поддршка Половина/Full Duplex; поддршка 802. 1 100 Base-FX Влакна пристаништа се прошири пренос на далечина на мрежата до 100 километри.1q означени VLAN,
IEEE 802.3 у 100 Base-FX,
IEEE 802.3 x Полн-Дуплекс на проток контрола, JYT-DS802 нуди жица-брзина на пренос на пакет перформанси без ризик на пакет на косата.3 10 Base-T Ethernet,
IEEE 802.1q, кој може да гарантира на ' рбетот карактеристики на повеќето мејнстрим производи, како што се интер-да се префрлате е VLAN функција
2 Висок капацитет мрежа кеширање технологија овозможува пренос на податоци и мултимедијални апликации
2 неблокирачки прекинувач, обезбедување на податоците-пренос за безбедност и стабилност
Спецификации :
Параметар
Спецификации
Стандард
IEEE 802.

За производот

Бренд Име:
jyttek
Број На Модел На:
JYT

Слични предлози