.

.

Lotus зелена и бела боја на Природна Гума еко-пријателски лизга-отпорни Жешка Јога најдобри јога мат, Фитнес гумени мат

Lotus зелена и бела боја на Природна Гума еко-пријателски лизга-отпорни Жешка Јога најдобри јога мат, Фитнес гумени мат

DEN 2828.00
DEN 5655.36
-50 %

Износ
Во продавницата.


краток вовед
Јога мат е дизајниран да им даде целосна разгледување на карактеристиките на пот кога лицето е во движење.
Оваа јога мат се користи во тело да се исуши употреба може да биде малку лизгање, но дизајнери се земе во предвид пред вежбање на јога вежби.
По загревање на телото малку постепено потење во тело, за ефикасно да се избегне движењето предизвикани од движењето на телото кога се вообичаените потење.
Повеќе на повеќе лизгава пот само може да биде умен решение за овој проблем, додека традиционална јога материјал во пот кога нема таков ефект, тоа е лесно да се менува, и движењето на потење по темелно решавање на овој проблем.
На дното на дизајнот на (не се лизга текстура, материјал за природна гума професионални јога мат, мора да изберете природни гума материјал, не-токсични, не се лизга
Купи читање
Во врска со не се лизга
Производи припаѓаат на висока температура јога, е голем број на јога ентузијасти потење, дизајн, повеќе повеќе лизгава.
Рацете и нозете, како и телото не се пот јога ентузијасти, ве молиме да се биде внимателен да се купи, ако ја купите, се препорачува во користењето на мала количина на вода на мат пред прскање (само малку од малку вода ќе биде доволно)
Чистење метод
Инструкции за перење : машина перат. Природен сув (ве молиме да не изложеност)
Име на производ : велур гумени мат
Производ големина : 1730*610*3.5 ММ (гума дебелина 3ММ. Додадете велур 3,5 ММ)
Производ состојки : супер фини влакна + природна гума
Велур : поблиску до кожата.
Име на производ : велур гумени мат
Производ големина : 1730*610*3.5 ММ Гума дебелина 3ММ. Додадете велур 3,5 ММ)
Производ состојки : супер фини влакна + природна гума
Ние прифаќаме OEM цел.Подолу шема за упатување :

За производот

Дебелина:
3.5 mm (Постар Тип)
Број На Модел На:
S-YG104
Должина:
173cm*61cm
Бренд Име:
SISSI Е МАНОР
Материјал:
Гума
Дебелина:
3.5 mm (Постар Тип)
Материјал:
Велур
Текстурата на материјалот:
Superfine Влакна
Место на Потекло:
Hangzhou
Обработка на прилагодување:
Yes
Категории на производи:
јога мат
Спецификации:
1730*610*3.5 (CM)
Боја:
Лотос, слон, длабоко цвет, на боја на цвет, на сон
Дното материјал:
Природна Гума

Слични предлози