.

.

Кралицата Сјај Вистински 14K 585 Бело Злато Притисни Назад 1.2 Карат ctw F Боја Лабораторија Одгледува Moissanite Дијамантски Обетки За Жени

Кралицата Сјај Вистински 14K 585 Бело Злато Притисни Назад 1.2 Карат ctw F Боја Лабораторија Одгледува Moissanite Дијамантски

DEN 14304.00

Износ
Во продавницата.


Центар Камен Карат Тежина : 0.6 кт F Боја moissanite, вкупно 1.2 кт
Дијаметар 5.5 мм = еквивалент дијамант карат тежина е за 0,6 Карат.
Метал : Вистински 14 K Бело Злато

За производот

Earring Тип:
Студ Обетки
Парична казна или Моден:
Парична казна
Бренд Име:
кралицата сјај
Обликотшема:
Растенијата
Повод:
Партија
Метал Печат:
14k
Стил:
Класичен
Назад Наоѓање:
Притисни Назад
Страна Камен:
Никој
Метали Тип:
Бело Злато
Certificate Type:
CNAS
Пол:
Жените
Сертификат Број:
--
Број На Модел На:
E002-0.6
Главниот Камен:
Никој
Дијамант Карат Тежина:
0.6 кт секоја страна и 1.2 кт целосно
Сјај(Индекс На Рефракција):
2.65(повеќе брилијантен од природен дијамант е 2.42)
Гаранција:
Помине Термички Дијамант Тестери
is_customized:
Yes
Метал Печат:
14k бело злато
Главниот Камен:
Moissanite Дијамант

Слични предлози