.

.

ЕДИНИЦА UT353 30~130dB Мини Звук Лост Метар Дигитални Глас Тестер Noice Decibel Следи db Метар

ЕДИНИЦА UT353 30~130dB Мини Звук Лост Метар Дигитални Глас Тестер Noice Decibel Следи db Метар

DEN 768.00
DEN 959.52
-20 %

Износ
Во продавницата.

Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. Вие треба да се обрне на товар.Сите вратени предмети МОРА да БИДЕ во оригинално пакување и МОРА да ни овозможи со превозот следење на број, специфична причина за враќање, и вашиот po#.
Параметри
Функции
Опсег
Резолуција
Точноста
Бучава (На Пондерирање )
30 ~ 130d B
0. Ние не сме одговорни за вашите Царина. Ние нудиме редовни Пост Воздух Mail и да се постави бесплатен превозот методи. Ако не можете да се исходот веднаш по аукција блиску, ве молиме почекајте неколку минути и обидете се повторно Плаќања мора да бидат завршени во рок од 3 дена.12 месеци гаранција
2.
Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни информации е многу важно Ние да побара да се поврзеш со нас веднаш, ПРЕД да ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми. Бидејќи трговијата се транснационални, како и воздухопловната е најевтиниот превозот метод, тоа ќе биде потребно долго време за испорака.5
Батеријата
4.
Тоа не мора традиционалните метар прашања, како што се метар се премногу големи, комплексни операција, и така натаму. Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ. Ако предмети се наоѓаат во лоша состојба кога се примени, ве молиме контактирајте со нас слободно.5 V
Тековната Потрошувачка
Работа
ма
≤40m A
Исклучете
укр
≤10u A
Работна Средина
Температура
0 ~ 40°C
Влажност
≤80%RH
Складирање На Животната Средина
Температура
-20 ~ 60°C
Влажност
≤75%RH
Клучните Функции
ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ
Кратко притиснете за да го вклучите/исклучите метар
MAX/МИН
Кратко притиснете за да се префрлите помеѓу MAX/MIN/нормално мерење на државата
БРЗО/БАВНО
Кратко притиснете за да одберете брзо земање примероци (125ms) или бавно земање примероци (1s)
ДРЖЕТЕ/BL
Кратко притиснете за да внесете податоци се одржи режим, долго притиснете за да го вклучите/исклучите светлото
Ве молиме имајте на ум : Овој производ не се вклучуваат батеријата поради царински граници
1.Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објект или со квалитет проблем,ве молиме контактирајте со нас,ние може да понуди враќање или ја гаранција но, ве молам да понуди докази за да се покаже проблемот активно.
UT353 може постојано да ги следиме амбиенталниот звук.
Тоа е мала тежина, компактни, ергономски, и лесен за користење, што го прави одлична алатка за следење на нивоата на бучава во хотели, конференциски сали, домашно кино, болници, како и сите други бучава во осетливи околини.

За производот

Бренд Име:
ЕДИНИЦА
Број На Модел На:
UT353
is_customized:
Yes
LCD заднинско осветлување:
Yes
Автоматско исклучување:
5min
Индикација За Слаба Батерија:
3.0 ~ V 3.5
Батеријата:
4.5 V

Слични предлози