.

.

Бесплатен превозот на фреза 2 оска DRO систем Sinpo DRO-2M дигитални readout со 2 парчиња Sinpo JXCE5 дигитални линеарна скала

Бесплатен превозот на фреза 2 оска DRO систем Sinpo DRO-2M дигитални readout со 2 парчиња Sinpo JXCE5 дигитални линеарна скала

DEN 18000.00

Износ
Во продавницата.

005 mm / 5 micron пресек : 22mm*34mm Ова е комплетен сет од 2 оска sinpo DRO систем (DRO-2М) за мелење машина, можете да изберете 2 парчиња Sinpo JCXE5 линеарна скали(5um) со патна должина помеѓу 0-1000mm, па после да нарачате ве молиме љубезно ве молиме да ни кажете за патување должината на X и Y (или Z) оска дека треба, ви благодариме.
Бесплатен превозот на фреза 2 оска DRO систем Sinpo DRO-2 M дигитални readout со 2 парчиња Sinpo JXCE5 дигитални линеарна скала Апликација 1, сите видови на установи, инструмент за мерење на поместување : пролет тестирање на машина, три-димензионални машина, проектирање 2, сите видови на машинската на дигитален дисплеј систем : струг, фреза, мелење машина, здодевен машина, edm, прецизни инструменти и др 3, поддршка на користењето на сите видови на CNC машина алатки, ЦПУ мелничката, обработка центри, центри за CNC мелење, итн 4, со САЛАДИН за раселување мерење од сите видови на автоматски механизам.5 um или други комплет, повеќе детали, ве молиме контактирајте со продавачот. DRO параметарот број на Модел : DRO-2 M влезен Напон : AC 80 V-260 V, 50 HZ/60 HZ потрошувачка на Енергија : 25 VA Работна температура : 0-45 Број на координати : две координати, три координати се Прикаже : потпишан седум екранот (две или три вратило оска) податоци, екранот се користи 8-битен карактер се прикаже излез симболи Пати фреквенција : 4 X Дозволено влезниот сигнал : TTL квадратен бран Дозволено влезниот сигнал со фреквенција : > 100 KHZ Reaing резолуција : 10 microns, 5 microns, 2 microns, 1 micron, 0.

За производот

Број На Модел На:
DRO-2M
Примена:
Мелење Машина
Dro модел:
DRO-2M
Влезен Напон:
AC 80V-260V, 50HZ/60 HZ
линеарна скала модел:
JXCE5
Resulotion:
5um
Мерење на должината (Патување):
0-1000mm
СИГНАЛ:
TTL плоштад
Должина на кабел:
3 метри (подолго опција)
Хелиум теренот:
0.02 mm
Гаранција:
1 година

Слични предлози