.

.

LED Switch Dimmer ја Прилагодите Јасноста на боите PWM Контролер За 3528 5050 Led Лента за Статистика Светилка Лента Светлина DC12V 24V

LED Switch Dimmer ја Прилагодите Јасноста на боите PWM Контролер За 3528 5050 Led Лента за Статистика Светилка Лента Светлина

DEN 110.00
DEN 128.64
-14 %

Износ
Во продавницата.


LED Switch Dimmer ја Прилагодите Јасноста на боите PWM Контролер За 3528 5050 Led Лента за Статистика Светилка Лента Светлина DC12 V 24 V
Опис :
100% Сосема нов и висок квалитет;
10% ~ 100% осветленост прилагодливи;
Лесен за инсталација и лесен за користење;
Прилагодување на светлината мека и стабилна, без треперење;
Дигитален PWM затемнување, избегне раш тековната, заштита на вашата LED светла;
Најчесто ги користат за да ја прилагодите единствена боја на LED светло светилки и Led лента;
Константен напон и постојан струја излез, може да биде поврзан со засилувачи да ја прошири својата оптоварување.
Спецификација :
Влезен напон : DC 12-24 V;
Текст електрична струја : 0-8 A;
Wattage : 96 W-192 W;
Статички потрошувачка на енергија : 1 W;
Работна Температура : -20~60 C;
Боја : Беж;
Големина : Димензија (L x W x H) : Прибл. 60 x 90 x 50mm.
Пакетот вклучува :
1 X 12 V 8 A Dimmer

За производот

Тип На Објект:
Нежните
сертификација:
CCC
Материјал:
Пластични
Карактеристики:
DC12V 24V LED Префрлате
Гаранција:
2 месеци
Max. Оптоварување На Моќ:
96W-192W
Број На Модел На:
VCR38
Бренд Име:
ZINUO
Функции:
LED Switch Dimmer Cotroller
Име:
led switch dimmer

Слични предлози