.

.

5pcs/многу DC100v 20A дигитални електрични параметар тестер на Напон, струја моќ Време температура капацитет voltmeter Ammeter 40%попуст

5pcs/многу DC100v 20A дигитални електрични параметар тестер на Напон, струја моќ Време температура капацитет voltmeter Ammeter

DEN 2131.00
DEN 3436.80
-38 %

Износ
Во продавницата.

За да го калибрирате тоа : 1, исклучете го метар.0 Време мерен опсег : 0-99h59min Power мерен опсег : 0-999. Нула калибрација работа Со стареењето на компоненти и влијанието на околината темп, не може да биде мала грешка за тековната читање, особено кога мерење ниски струја. Кога податоците група е 0 група, сегашен капацитет и енергија ќе се чуваат по исклучување; кога моќта на следниот пат, на чуваат капацитет и енергија се прикажува на екранот што трепка. На две групи на податоци, акумулираните вредности може да се расчисти за да се нула од страна на чување притискање на копче.9-2000 W Температура мерен опсег : -15 °c ~60°c Капацитет на акумулација опсег : 0-999. И чуваат вредности ќе се акумулираат по моќ.5, отпуштете го копчето кога ќе видите "ААА" на екранот. Користење на Изолирани Напојување за напојување на метар две напојување мора да бидат изолирани и не имате било какви врски меѓу нив.

За производот

Бренд Име:
JUANJUAN
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Дигитални Само
Точноста Класа:
Нормално
Температурата На Работа:
Нормално
Димензии:
Нормално
Број На Модел На:
1
Мерен Опсег:
100V 20A
Напојување:
DC

Слични предлози