.

.

Бесплатен Превозот herramientas joyeria herramientas joyeria место заварувач накит машина,заварчик накит, алати и машини ,искра ние

Бесплатен Превозот herramientas joyeria herramientas joyeria место заварувач накит машина,заварчик накит, алати и машини ,искра

DEN 17371.20

Износ
Во продавницата.


Место на Потекло : Xia Men, China (Копно) Накит Алатки & Опрема Тип : заварчик напон : 110/220v тежина : 8kg пакување големина : 300*170*225mm моќ : 400w ampere : 0.4 А ampere за заварување : 0.5-10 A континуирано прилагодливи
Спецификација :
напон 110/220v
моќ 400w
ampere 0.4 на
тежина 8kg
искра заварчик може да се користи за заварување
легури на предмети од скапоцени метали постоење на злато,сребро,платина и паладиум
титан и високо квалитетен челик
со estriction алуминиум,калај и повеќето од месинг легури
легури со различни атрибути
челик дизајн и многу ниски трошоци mauntenance
искра заварчик која се користи за накит
заварување на сите видови на метални
прецизно позиционирање со innovatve метод
заварување ѓердани од дијаметар 0.3 мм или повеќе
врати се скрши без remmove бисер или скапоцен камен
враќање на топлина secsitive метал
враќање на отворот на калапи со истиот атрибут легура
Shippment : По курир(DHL/UPS/ТНТ/EMS/Кина Пост/Федекс)
Afterservice : Сите машината ќе уживате во една година гаранција
Било прашање во врска со нашите производи, ние ќе среќен да ти одговорам во 24hours
Искрено очекуваме да било на вашето Барање

За производот

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Тежина:
7
Материјал:
Метал
Накит Алатки & Опрема Тип:
Гравирање Алатки
skype id:
ghtool

Слични предлози