.

.

2kg злато електрична печка капацитет Сребро топење печки Температура од 1300 степени Висока температура на печка

2kg злато електрична печка капацитет Сребро топење печки Температура од 1300 степени Висока температура на печка

DEN 8354.00
DEN 10992.00
-24 %

Износ
Во продавницата.

Пријателство потсетам : Топење Furnaces оваа машина, сега само црвена лушпа, црна надвор од акциите, ние стандардниот коса црвена лушпа на машината. (само на школка во боја е различен, машина функција токму на истиот) Електрични Топење Печки Накит алатки,накит опрема со Висок квалитет,ниска цена Warranty1year Лесно да се работи Опис : 1. 2 килограми злато топење печки : вертикална печка е посебно дизајниран и изграден за топење метали за леење и легирање на метал до 1100o C. 2. 40 минути за 2kg злато, 3. Вкупната димензија : : 20*20*40mm, 4. Тежина : 9kg, 5. Напон : 110 V,50/60 HZ. Карактеристики : 1. Висока чистота влакна алумина комора за заштеда на енергија - комора големина : 60 mm кол. x 150 mm длабоко. 2. Прецизна контрола на температурата, лесно да се чита дигитален дисплеј и LED on/off индикатор светлина. 3. Единствена точка за контрола на температурата (Температура само, без контрола за heeating и ладење стапка и живеат). 4. Заврши додатоци се вклучени за непосредна употреба, 5. Еден тешки графит crucible со 2 KG капацитет. Пакет се Вклучени : 1 x Електрични Топење Furnaces 1 x Графит Crucible 1 x упатството за
1 x Plier
Плаќање :
Ние прифаќаме alipay тука.
Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Гаранција и Гаранција :
12 месеци Гаранција. Купи со доверба!
Ако не сте задоволни кога ќе го добиете вашиот објектот, ве молиме вратете го во рок од 14 дена за замена или пари назад. Ве молиме контактирајте ме пред да се врати
Ако објектот е неисправна на 3 месеци, Ние ќе ви испратиме замена без дополнителен полнач, или да понуди наплата откако ќе ги примите на неисправни објект
Ако објектот е неисправен по 3 месеци, се уште можете да го испрати назад до нас. Ние ќе ви испратиме нова по добивањето на неисправни објект. Но ќе мора да плаќаат дополнителни превозот надомест.
Други Политики :
Ние не сме одговорни за било обичај должност или увоз доход.
Ние ќе остави ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации по добивањето на плаќање. Ве молиме контактирајте со нас ако не сте задоволни со објектот по прими.
Сите пораки ќе бидат одговорени во рок од 1 работен ден. Ако не добивате нашиот одговор, ве молиме љубезно повторно испратени на вашата e-mail и ние ќе ви одговори на вас како е можно поскоро.

За производот

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Тежина:
10kg
Накит Алатки & Опрема Тип:
Калапи
Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема

Слични предлози