.

.

накит toolsanl Избор Накит Кастинг & Инвестирање macine, 110v DIY алатки KAYA Вакуум Кастинг Машина, накит алатки и machi

накит toolsanl Избор Накит Кастинг & Инвестирање macine, 110v DIY алатки KAYA Вакуум Кастинг Машина, накит алатки и machi

DEN 25135.00
DEN 33072.00
-24 %

Износ
Во продавницата.


Основни Детали
Место на Потекло : Кина (Копно) Број на Моделот : KAYA Накит Алатки & Опрема Тип : Ротари Алатки & Додатоци топката тегла материјал : акрилик напон : 220v/110v Фрекфенција : 50/60hz функција : накит кастинг машина, HP : 1/2 CFM : 3 Инвестиции плоча големина : 11"*11"
Specifications KAYA Мини Вакуум Инвестирање & Лиење Машина
кастинг машина
вакуум лиење машина
накит лиење машина
добар квалитет
Пролет монтирани инвестиции табела. 1/2 HP, 3 CFM, dual фаза длабоко нерешено вакуум пумпа. Квалитет на висока температура двојно наредени вакум црево обезбедува години на проблеми бесплатна услуга. HP : 1/2 CFM : 3 Инвестиции Плоча Големина : 11" x 11" Ѕвоно" : 9" Дијаметар x 8" Висок Испорака Тежина : 87 кг Димензии : 23"W x 11"D x 14"H Единица доаѓа во комплет како што е прикажано. - Табела Врвот Комбинација Вакуум Инвестиции & Кастинг Машина, 220v/50/60 Hz/1 Ph - 4" Адаптер Плоча - 3 1/2" Адаптер Плоча - Цврст Ѕид Колба Адаптер - Гума Инвестирање Подлога - 3 1/2" Силиконски Заптивка, 1/8" Дебела - 4" Силиконски Заптивка, 1/8" Дебела - Силиконска Заптивка F/ Цврст Ѕид Колба, 1/8" Дебела - 9" x 8" Акрилик Ѕвоно"
За двете стандард и перфорирани колби, нашите benchtop рициново ви овозможува да инвестира колби под вакуум на левата страна од машината и вакуум фрлија на десната страна.
Пак на контрола се справи со остави да "Инвестиции Маса" и моќен 3 CFM внатрешни вакуум пумпа повлекува воздушни меури од вложувањето под 9" дијаметар x 8-1/2" висок ѕвоно".
Се сврти да се справи со "Кастинг Комора," и вакуум е пренасочени на кастинг страна. Фрла двете стандард и перфорирани колби кои се вклопуваат во и на десната страна на машината, така што вакуум повлекува од двете ѕидовите и на дното на колба, обезбедување на целосно се пополни и поцврсти кастинг. Т1.5 вклучува : Две адаптер плочи да го дадат 3-1/2" и 4" кол. перфорирани колби (без адаптер плоча потребни за 5" колби) Адаптер плоча да го дадат цврсти-ѕидот колби Ѕвоно", колба маша, вакуум & кастинг влошки, 1 pt. вакуум пумпа за масло 3-1/2" x 4" перфорирани колба, 3-1/2" sprue база

За производот

Тип На Објект:
Накит Алатки & Опрема
Објектот Ширина:
60inch
Објектот Должина:
60inch
Објектот Тежина:
80000 g
Објектот Дијаметар:
60inch
Накит Алатки & Опрема Тип:
Калапи
Објектот Висина:
50inch
Производ Карактеристики:
warrantly 1 година
Материјал:
Метал
Метали Тип:
Нерѓосувачки Челик
Број На Модел На:
GH
skype id:
ghtool

Слични предлози