.

.

2017 Нови DT-830B Multimeter LCD Авто Спектар Дигитални Voltmeter Ohmmeter Volt Тестер Алатки

2017 Нови DT-830B Multimeter LCD Авто Спектар Дигитални Voltmeter Ohmmeter Volt Тестер Алатки

DEN 154.00
DEN 200.16
-23 %

Износ
Во продавницата.

100% сосема нов и висок квалитет на Материјали : Пластика, Метал Боја : Жолта, Црна 3 1/2 цифри, 7segment, 0.5" висок LCD, Макс. читање од 1999 година 6 Функции, најпопуларните 19 движи Дигитални Multimeter DC Напон,AC, DC Струја, Отпорност, Диоди Провери и HFE Ниско ниво на батеријата напон индикација Мал и компактен дизајн заштита од Преоптоварување на сите движи Земање на 2 ~ 3 пати читања во секунда. Диоди собранието тест / Транзистори P-N делница тест/Транзистори h FE тест. Ниска цена, џеб големина идеален за хоби & DIY корисници Мерен опсег : Max AC Струја : 10 Макс AC Напон спектар : 1000 V Max DC Напон спектар : 750 V Отпор Мерење : 200 Ohm - 2000 K Ohm спектар Диоди се Провери : 2.8 V/1 m A Батеријата Проверете : 1.5 V, 9 V Напојување : 9 V батерија (6 F22)(не се вклучени во пакувањето) Димензии : 120 mm *65 mm * 25 mm/4.72 инчен*2.55 инчен*0.98 инчен(L*W*H) Нема мало пакет Количина : 1 Pc Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Ве молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да конкурираат.
'

За производот

Работен Режим:
Други
Температурата На Работа:
0 - 40 ℃
Димензии:
120 мм *65 mm * 25 mm/4.72 инчен*2.55 инчен*0.98 инчен
Мерење Capacitance Опсег:
Други
Бренд Име:
OOTDTY
Мерење Inductance Опсег:
Други
DIY Материјали:
Електрични
Мерење На Напон Спектар:
1000 v
Дисплеј Тип:
Дигитален Дисплеј
Мерење На Струја Опсег:
10
Број На Модел На:
1A0693
Мерење На Отпор Опсег:
200 Ohm - 2000K Ohm опсег

Слични предлози