.

.

Отклучен huawei E180 3g usb dongle 7.2 М е HSPA дата картичка

Отклучен huawei E180 3g usb dongle 7.2 М е HSPA дата картичка

DEN 778.00
DEN 864.00
-10 %

Износ
Во продавницата.


Отклучен huawei E180 3g usb dongle 7.2 М е HSPA дата картичка
Pls имајте на ум дека пакување кутија на овој предмет е неутрален
HSDPA/UMTS(900/2100 MHz)
GSM/GPRS/EDGE(850/900/1800/1900 MHz)
Поддршка 2 Mbps(5.76 Mbps подготвени) HSUPA и 7,2 Mbps HSDPA услуги
Поддршка на SMS и Говорни услуги
Слот За Micro SD Картичка
Податоци за статистика
Plug & Play
Поддршка на Windows 2000/XP/Vista и Mac Оперативни Системи
Huawei E180 USB Dongle е многу компактен уред поддржува комплетна палета на HSPA/UMTS и GSM/GPRS/EDGE мрежни технологии на само 10мм дебели, овозможувајќи брз пренос брзина стапки до 5.76 Mbps и downlink до 7.2 Mbps.
Интересна функција, поставување на E180 за разлика од конкуренцијата, е способноста да го користите како флеш меморија. Нејзините изградена-во лежиштето за Микроsd картичка поддржува до 8 GB мемориската картичка, вртење на E180 во пренослив уред за складирање на документи, музика или филмови, елиминирање на потребата за дополнителни USB мемориско стапче. Покрај тоа, уредот поддржува разни корисни услуги, како SMS/MMS, PC глас, телефон книга, протокот на екранот и статистика.
Драги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!
Answer : ___________________________ Note : драги пријатели,Ако сте заинтересирани во модем многу,и сакате да ги нарачате голема количина ,pls контактирајте ме преку е-маил или trademanger преку зборуваме за цена!
Ви благодарам многу за вашиот вид разбирање!
150 Mbps 4 G LTE USB Модем Huawei E3276 S-150 американски долари 48.00 /парче
huawei E3276 E3276s-920 150mbps TDD lte го отклучите huawei usb модем US$ 28.00 /парче
100% Оригинални го Отклучите LTE 150 Mbps HUAWEI E3276 S-150 4 G LTE Мобилни Жариште Wi Fi US$ 68.00 /парче
Крикет Huawei Boltz E397 Модем 4g LTE US$ 58.00 /парче
оригиналниот unlcoked Huawei E372 42 Mbps модем 4 G 3g USB безжичен Модем US$ 42.80 /парче
Huawei E5220 HSPA+ WLAN Рутер US$ 58.00 /парче
Водафон R212 LTE Mi Fi Рутер US$ 78.00 /парче
Отклучен Air Card 760 S Сиера Безжичен Рутер Мобилни Жариште 4 G LTE Telstra Логото US$ 78.00 /парче

За производот

Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
Huawei
Адаптер Приклучок:
USB
Интерфејс Тип:
USB
Пакет:
Yes
Примена:
Лаптоп
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Тип:
Безжичната
сертификација:
CE
Вид:
Надворешни
Безжичен Протокол:
802.11 b,802.11 g,802.11 n
Број На Модел На:
E180
Преносот Го Оценувате:
7.2 M
боја:
Црна
ХС:
85176230
Гаранција:
1 година
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Слични предлози