.

.

Многу 200pcs Оригинални Отклучен Huawei E353 3G Безжичен Модем 21M USB Стик,DHL превозот

Многу 200pcs Оригинални Отклучен Huawei E353 3G Безжичен Модем 21M USB Стик,DHL превозот

DEN 151200.00
DEN 168000.00
-10 %

Износ
Во продавницата.


Оригиналниот Отклучен Huawei E353 3 G Безжичен Модем 21 M USB Стик
Huawei E353 HSPA+ 21.6 Mbps
На E353 ги поддржува следниве стандарди :
· High-speed packet access plus (HSPA+)
· Универзален Мобилен Телекомуникациски Систем (UMTS)
· Enhanced data rates for global evolution (EDGE)
· General packet radio service (GPRS)
· Глобален систем за мобилни комуникации (GSM)
·
На E353 обезбедува следниве услуги :
· HSPA+ пакет дата услуги
· HSUPA податочната услуга
· HSDPA/UMTS пакет data service
· EDGE/GPRS пакет дата услуги
· WCDMA/GSM Услугата за Кратки Пораки (SMS)
HSPA+/UMTS 2100 MHz
GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz
· Еквилајзер и примате разновидност(ТИП 3)
· HSUPA data service до 5.76
· UMTS PS доменот на податоци услуга до 384 kbps
· EDGE податочната услуга до 236.8 kbps
· GPRS пакет дата услуги и до 85.6 kbps
· SMS врз основа на ГЛАСАЧКО место доменот на GSM и WCDMA
· Автоматска инсталација
· Персонален компјутер/Smart картичката (PC/SC) Возачот
· NDIS Возачот
· USB Стик,лесно да се поврзете
· Dual внатрешна антена
· Стандарден USB интерфејс(Тип А)
· Надворешна антена интерфејс
· Микро Secure Digital Мемориски (Micro SD) Картичка
· Windows 2000/ Windows XP/ Windows Vista/Windows 7/ MAC, Linux оперативен систем (OS)
Драги пријатели ,заради различни оператори во целиот свет ,па така постојат многу различни логоа на huawei модеми,ние ќе ја испрати на модеми по случаен избор во парк!
Answer : ___________________________ Note : драги пријатели,Ако сте заинтересирани во модем многу,и сакате да ги нарачате голема количина ,pls контактирајте ме преку е-маил или trademanger преку зборуваме за цена!
150 Mbps 4 G LTE USB Модем Huawei E3276 S-150 американски долари 48.00 /парче
huawei E3276 E3276s-920 150mbps TDD lte го отклучите huawei usb модем US$ 28.00 /парче
100% Оригинални го Отклучите LTE 150 Mbps HUAWEI E3276 S-150 4 G LTE Мобилни Жариште Wi Fi US$ 68.00 /парче
Крикет Huawei Boltz E397 Модем 4g LTE US$ 58.00 /парче
оригиналниот unlcoked Huawei E372 42 Mbps модем 4 G 3g USB безжичен Модем US$ 42.80 /парче
Huawei E5220 HSPA+ WLAN Рутер US$ 58.00 /парче
Водафон R212 LTE Mi Fi Рутер US$ 78.00 /парче
Отклучен Air Card 760 S Сиера Безжичен Рутер Мобилни Жариште 4 G LTE Telstra Логото US$ 78.00 /парче

За производот

Безжичен Протокол:
802.11 n
Пакет:
Yes
Адаптер Приклучок:
USB
Тип:
Безжичната
Број На Модел На:
E353
Примена:
Лаптоп
сертификација:
CE
Применливи Тип На Мрежа:
Ethernet
Бренд Име:
Huawei
Lan Пренос Го Оценувате:
Ethernet
Вид:
Надворешни
Преносот Го Оценувате:
21.6 Mbps
боја:
Црна
ХС:
85176230
Гаранција:
1 година
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes
Производи Статус:
Акции
Интерфејс Тип:
USB
Безжичен Протокол:
802.11 b, g 802.11

Слични предлози