.

.

1.25 Инчен О-III Планетарниот Филтер за telescopio astronomic astrophotography Астрономски Телескоп oculares

1.25 Инчен О-III Планетарниот Филтер за telescopio astronomic astrophotography Астрономски Телескоп oculares

DEN 2495.52

Износ
Во продавницата.


1.25 Инчен О-III Планетарниот Филтер за telescopio astronomic astrophotography Астрономски Телескоп oculares
1.25 Инчен Кислород III (O-III) се одлични за гледање дифузна и планетарни nebulae. Ставовите на Завесата, Прстен, Гира, Младата и Орион nebulae се драматично се подобрија. Тоа може да чудак до разлика помеѓу нив, и небото за да откриете повеќе за нивната чудесна детали. Тоа не значи со пренесување на речиси 90% од светлина што одговара на две кислород-III спектрални линии на 496nm и 501nm додека целосно блокирање на речиси сите други бранови должини.

За производот

Бренд Име:
Solomark
Тип:
Monocular
Број На Модел На:
QHFT005
Состојба:
Нови
Обликот:
Цилиндрични
Број На Модел:
О-III
Земја/Регион на Производство:
Кина
Големина:
1.25 Inch

Слични предлози