.

.

usb модем wavecom SL6087 Модул quad-band фреквенција gsm модем

usb модем wavecom SL6087 Модул quad-band фреквенција gsm модем

DEN 24456.00

Износ
Во продавницата.


usb модем wavecom SL6087 Модул quad-band фреквенција gsm модем
Pls потврдите вашата земја фрекфенција пред место и цел, ако ви треба помош. ( Trade Manager : cn1510960306 Ginny wun)
32 port modem базен Q24plus
Функции на различни модули
Клучни Карактеристики
♦ USB GSM модем базен
♦ Врз основа на Wavecom индустриски модули
♦ Q2303 A/Q2403 A/Q2406 B/Q24plus/SL6087
♦ GSM : 850/900/1800/1900 MHZ
♦ 32x SIM картичка(голема/мала) слотови
♦ Безжичен пристап до интернет
♦ Во согласност со GSM phase2 стандард
♦ Кластер испраќање и примање на SMS
♦ Максимално пренесување на брзината 115 KBps
♦ Влезен напон : 100 до 240 V
♦ Работна температура : -20 до +60 целзиусови степени
♦ Температура на чување : -25 до +70 степени целзиусови степени
♦ Двојно tone multi фреквенција функција(DTMF)
♦ Големина : 48 x 19 x 20cm
♦ Испрати 600/800/1000/1200 SMS на час по една порта
♦ Тежина : 10kg
32 port modem базен
Основни Карактеристики :
♦Асинхрони,транспарентен или не-транспарентно,со максимална 14400 битови / s
♦Baud Rate : 300-115200 битови / s
♦ Автоматско baud rate : од 2400 да 19200 битови / s
♦ Факс поддршка три
♦ Вклучува гласовни и факс
♦ V. 42, V. 42bis
♦ GPRS компатибилен
♦ WAP компатибилен
♦ SMA Антенски Интерфејс
♦ SIM Картичка Штекер
♦ Моќ конектор
♦ ВО командата контрола ( GSM 07.07 и 07.05)
32 port modem базен
Примена :
♦ Големи трговски центри, супермаркети
♦ Професионален пазар, големи трговци на големо
♦ Големи хотели,големата забава
♦ Големи агенции
♦ Транспорт, логистика индустрија
♦ Големи претпријатија и институции
♦ Големи болници, големи книжарница
♦ Весник, телевизија и радио станици
♦ Нафтена Компанија ( други синџир бизнис модел)
♦ Владини агенции или големи township
32 port modem базен
Хардвер Функција :
♦ Поддршка за dual-band : 900/1800 MHz или quad-band GSM : 850/900/1800/1900 MHz
♦ Се исполнат ETSI GSM 2 + стандарди
♦ Класа 4 ( 2 W @ 900 MHz) Класа 5 ( 1 W @ 1800 MHz)
♦ 5 -24 VDC напојување (кои се директно поврзани со никел - метал
hydride или литиум батерии)
♦ Оперативни Температура : -20 ° C - + 55 ° C
♦ Температура на чување : -25 ° C - + 70 ° C
♦ Големина : стандард 1 U шасија
32 port modem базен
Поддржани оперативни системи :
Windows 7 (Дома, Премиум, Ујп, Ultimate, Enterprise)
Windows Vista (Home, Business, Ultimate, Enterprise)
Windows XP (Pro и Home)
- -Windows Server 2003 (во оригинал и R2)
Windows 2000 (Сервер и Про)
Модем базен слика :
Пакет слика :

За производот

Пакет:
Yes
Стил:
Надворешни
Интерфејс Тип:
USB
Број На Модел На:
AT32 - SL6087-F
Бренд Име:
Antecheng
Производи Статус:
Акции
wirless Модем Тип:
Edge
Тип:
Безжичната
is_customized:
Yes
Место на Потекло:
Guangdong Кина (Копно)
Фреквенција:
850/900/1800/1900 Mhz
Тежина:
8kg
Функција:
масовно испраќање на SMS порака MMS податоци управување со
Интерфејс:
USB
Број На Модел На:
AT32 - SL6087-F
Поддршка:
GSM/GPRS
Гаранција:
една година

Слични предлози