.

.

Huawei WS320 Безжичен WiFi Рутер Range Extender Repeater 802.11 b/g/n ЕУ Plug НОВИ

Huawei WS320 Безжичен WiFi Рутер Range Extender Repeater 802.11 b/g/n ЕУ Plug НОВИ

DEN 1223.00
DEN 1344.00
-9 %

Износ
Во продавницата.

Huawei WS320 може да се седнати во било која точка во домашниот да обезбеди силен сигнал и минимизираат црни дамки.11 b / g / n
4. Поддржува Wi-Fi 802.Поддршка за WEP,TKIP AES енкрипција
3. Лесна интеграција или конфигурација преку интернет пребарувач со WPS е можно
3.
Бизнис Корисникот :
Huawei WS320 обезбедува лесен решение за бизнис корисници да се прошири Wi Fi мрежа за вработен или клиент употреба на минимална цена; овие може да се користи како едноставна екстензија на канцеларија на мрежа, им помогне на јачината на сигналот на ресторани, хотели, кафулиња и на многу други места на интерес. Huawei WS320 се избегнува потребата за скапа кабелска или дополнителни рутери. Користење на WS320
преку безжична мрежа ефикасно помага во решавање на радио сигнал прашања, како што се сигнал
оштетување и слабеењето.
Поставување :
На WS320 може да се постави лесно во само неколку чекори :
Приклучокот WS320 во сила socket
Притиснете на "спарување' копчето (WPS) на постојните Wi Fi рутер
Притиснете на "спарување' копчето на Huawei WS320
Почекајте неколку секунди, светло за статус на WS320 ќе се претвори зелена
Huawei уред ќе почне да се реле постојните Wi Fi сигналот со користење на истото име на мрежа
(SSID) и лозинката (шифрирање)
Уреди може да бидат беспрекорно поврзани со Wi Fi мрежа како нормален
WPS е поддржана од најновите Wifi рутери (на пр. Се зголемува опсегот на постоечката безжична мрежа
2.
Клучни Карактеристики :
Едноставно Приклучете инсталација (велика БРИТАНИЈА 3-Пински Приклучок или ЕУ 2-Пински Приклучок)
WPS Спарување - Лесно притисни копче за конфигурација
Поддршка за WEP, TKIP AES енкрипција
Ги поддржува сите заеднички Wi Fi стандарди
До 150m Wi Fi Опсег
Ieam спецификација :
HUAWEI WS320 Безжична Repeater е радио сигнал repeater кои можат да работат со
безжични пристапни точки (APs) да се прошири на безжична мрежна покриеност.
28$/парче Нова Надградба на Huawei WS320 150 Mbps Безжична Extender Repeater Рутер проширија сигнал безжичниот сигнал покриеност Оружје
Спецификации
1.Во парк
Huawei Безжичната Wifi Мрежа Repeater Рутер Range Extender 150 Mbps ЕУ Приклучок
Home Корисник :
Бројот на потрошувачки електронски производи кој се користи Wi Fi конективноста продолжува да расте, создавање на природни побарувачката за пошироката Wi Fi покриеност низ дома од уреди кои вклучуваат игри на конзоли, ТВ, Принтери, smartphones и многу повеќе уреди. Домашна Wi Fi рутери имаат тенденција да бидат седнати веднаш до земјени господар приклучок, обично во ходникот или на едната страна од куќата која не е секогаш најефикасен локација за дистрибуција на сигнал низ целата зграда.

За производот

Со Модем Функција:
Yes
Производи Статус:
Акции
Бренд Име:
Huawei
Пакет:
Yes
Поддржува WDS:
Yes
Поддржува WPS:
Yes
Примена:
3G
Безжичната:
Безжичната
Тип:
Безжичната
2.4 G Wi-Fi Пренос Го Оценувате:
150 Mbps
Стандарди И Протоколи:
Wi-Fi 802.11 g,Wi-Fi 802.11 b,Wi-Fi 802.11 n
Функција:
Ѕид
Број На Модел На:
WS320
Max. LAN Податоци го Оценувате:
150Mbps
WAN Порти:
1
Ѕид:
No
VPN:
Yes
Wi-Fi Брзина На Пренос:
150Mbps

Слични предлози