.

.

Samsung Галакси S7 Работ G935F & G935V паметен Телефон 5.5 4GB RAM меморија, 32GB ROM слободна SIM NFC 12MP 4G LTE Видиме

Samsung Галакси S7 Работ G935F & G935V паметен Телефон 5.5 4GB RAM меморија, 32GB ROM слободна SIM NFC 12MP 4G LTE Видиме

DEN 18791.00
DEN 27633.60
-32 %

Износ
Во продавницата.


S7 работ систем е android 6 , може да не ги поддржуваат Android 7 сега , ние не препорачуваме да се ажурира на Андроид 7 од себе . Бидејќи Android 7 систем не е стабилна , обично тоа ќе биде мртов кога ажурирање ,па тоа е причината зошто ние ве предупредува. Ние не прифаќаме никакви спорот за систем проблем откако ќе се ажурира .
Не ставите телефонот во вода за тестирање на телефон , ние не нудиме никаква гаранција или било која наплата ако капка во вода да се скрши телефонот на целта .
Основни Информации
Модел
Галакси S7 Работ
Времето На Пазарот
2016 година, февруари
Оперативен СИСТЕМ
Андроид оперативен СИСТЕМ 6.0
ПРОЦЕСОРОТ
Графичкиот процесор
SIM Картичка
Слободна SIM Игра Продавница
Yes
Батеријата
3600m Ah
Капацитетот На Меморијата
RAM меморија
4 GB
ROM
32 G
Max
(Micro SD )200 GB
Конективност
Мрежа
TD-LTE/ФЛОПИ LTE/WCDMA/TD-SCDMA/GSM
2 G
3 G
4 G
Bluetooth
Yes
WLAN
Yes
FM Радио
никој
GPS
Yes
OTG
Yes
Екранот
Екранот
5.5 инчи
Резолуција
2560x1440 пиксели
Multitouch
Yes
Пиксел Густина
534ppi
Камерата
Предната камера
5 MP
Задната камера
12 MP
Мултимедијални
Аудио формат
MP3/WAV/e AAC+/AC3/FLAC
Видео формат
MP4/Div X/Xvi D/WMV/H. 264/H. 263
Формат на слика
JPEG/PNG/GIF/BMP
Сензори
G-сензор
Yes
Електронски Компас
Yes
Сензор за светло
Yes
Почитувани купувачот .Ако ви треба соодветен Приклучок Адаптер , ве молиме да ни кажете во ред ,тогаш ние ќе ги подготви право Приклучок Адаптер за вас :
За царина : Тоа е купувачот должност да се плати за царина. Нормално ,ние ќе го прогласам за пониска цена на пакетот/сметка/фактура ,исто така можете да ми кажете како да се изјаснат дали знаете како да се избегне царинската За гаранција : Ние обезбеди 6 месеци гаранција (по датумот на купување) за сите производи, освен додатоци. Гаранцијата ќе не успеа ако ви се поправи или расклопување на објектот без нашиот договор. Ве молиме да ни покаже јасно видео вклучуваат imei ако треба по-услуга. За празни парцели : ве Молиме отворете парцела во пост службеник присуство ,ве молиме проверете пакет и бидете сигурни дека тоа е непроменети пред да потпишете. ако пратката е оштетена или празни (украдена),ве молиме распрашајте се во поштата да се обезбедат официјални документи. особено тврдењето барање хартија.

За производот

Пакет:
НАС верзија G935V, ЕУ верзија G935F
Отклучување Телефони:
Yes
Google Play:
Yes
Тип На Батерија:
Не Монтажни
Капацитетот на батеријата(mAh):
3600mAh
Датум На Издавање:
2016 година
ПРОЦЕСОРОТ:
Quad Core
Јазик:
Норвешки,Руски,Италијански,Германски,Француски,Шпански,Полски,Турски,Португалски,Англиски
Оперативен Систем:
Андроид
Функција:
Гравитацијата Одговор,GPRS,екран осетлив на допир,GPS Навигација,Порака,Bluetooth,Видео Плеер,Пред Камера,HD Видео Плеер,Wi-Fi,Мемориска Картичка Слотови
дизајн:
Бар
Дебелина:
Ултра Тенок(
тип на камера:
Напред & Назад Камерата
Бендот Режим:
1SIM/Мулти-Бендови
Екран На Допир За Тип:
Капацитивни Екран
Мобилните:
GSM/WCDMA/LTE
Samsung Модел:
s7 работ
Време На Разговор:
до 10 часа
Големина:
150.9x72.6x7.7mm
RAM меморија:
4G
ROM:
32g
Задна камера:
12.0 ПРАТЕНИК
Резолуција На Екранот:
2560x1440
Снимањето Дефиниција:
1080P
Големина На Дисплеј:
5.5
Бренд Име:
Samsung
Дисплеј Во Боја:
боја
Објектот Состојба:
Реновирана
SIM Картичка Количина:
Слободна SIM Картичка
G935F ПРОЦЕСОРОТ Производителот:
Samsung
G935V ПРОЦЕСОРОТ Производителот:
Qualcomm
G935F :
Octa Core
G935V :
Quad Core

Слични предлози