.

.

2X-90X Крајната Trinocular Стерео Зум Микроскоп Глава

2X-90X Крајната Trinocular Стерео Зум Микроскоп Глава

DEN 34451.00
DEN 36264.00
-5 %

Износ
Во продавницата.


Ова е 2 X-90 X зум зголемување trinocular стерео микроскоп главата со крајна оптички систем, нуди највисоко ниво остри јасно исправено стерео слики над голем зум зголемување опсег. Тоа вклучува две Barlow Леќи (0.3 Х & 2.0 X) и еден пар на екстремни widefield високо-eyepoint WH10 X/22 eyepieces со количка за eyeguards. Нејзините trinocular порта овозможува да додадете слика или видео способност. Тоа доаѓа со 45-степен склони 30мм eyetubes со диоптрија. Екстремни widefield оптика и високо-eyepiont дизајн обезбеди лесен и удобен набљудување. Овој микроскоп глава одговара на сите штандови со 3" (76mm во дијаметар) O-ring држачот.
Карактеристики : 2 X-90 X Континуирано Зум Зголемување Нуди највисоко Ниво на Квалитет на Слики 45 степени Склони Trinocular Главата со Екстремни Widefield Високо-Eyepoint Eyepieces 30мм Екстремни Widefield WH10 X/22 Eyepieces Висока Резолуција со Голема Рамност и Остар Контраст Стерео Исправено Слики преку Широко Поле Видите Кристално Јасна Оригинални Вистински Слики во Боја И Окуларна-Цевки со Прилагодливи Диоптрија Големи Работи Растојание Точни Усогласување Обезбедување на Замор-Бесплатно Гледање Целосна Оптичко Стакло Елементи Прецизни Земјата Стаклена Леќа Сите Метални Механички Компоненти Прилагодливи Interpupillary Растојание Гума Eyeguards Вклучени Произведени според ISO 9001 Контрола на Квалитет Стандард Одлични Пет (5) Година Гаранција Од Производителот
Спецификации : Глава : 45-степен склони 360-степен swiveling trinocular Окуларот : 30мм екстремни widefield високо-eyepoint WH10 X/22 Barlow Леќа : 0.3 Х и 2.0 X Цел : 0.2-9.0 X Зум Опсег : 45 : 1 Диоптријата на Вредноста : ±5dp Interpupillary Растојание : 2-3/4" - 2-15/16"(47-75mm) Поле на Гледање : 5-3/4" (145mm) Работни Растојание : 14" (350mm) Глава Монтажа, Големина : 3" (76mm) во дијаметар Додаток Монтажа Големина на : 1-7/8" (48mm женски навој) во дијаметар
Пакување Листа : Еден Trinocular Стерео Зум Главата на Еден Пар на Екстремни Widefield WH10 X/22 Eyepieces Еден 0.3 X Екстремни Widefield Barlow Леќа Еден 2.0 X Екстремни Widefield Barlow Леќа Еден Пар на Количка за Око-Чувари Упатството за Корисникот на Превозот Тежина : 10 кг

За производот

Теорија:
Стерео Микроскоп
Бренд Име:
AmScope
Број На Модел На:
ZM290T
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Материјал:
Метал
Drawtube:
Trinocular

Слични предлози