.

.

AIBOULLY Одржување на електронски микроскоп со LED светло и 8 инчен екран заварување телефон поправка на Електронски лупа

AIBOULLY Одржување на електронски микроскоп со LED светло и 8 инчен екран заварување телефон поправка на Електронски лупа

DEN 13344.00

Износ
Во продавницата.

Прилагодете најдобра слика ефект метод : светлината на изворот на светлина е релативно светли, притиснете го Копчето за вклучување, на горниот лев агол на екранот ќе се прикаже "прирачник за изложеност", "прирачник за изложување на" исчезна на екранот, а потоа одат за да на осветленоста на извор на светлина, пренесува на она што мислите дека е подобро. 4 крстот линии, факултативна крст линија број, боја, линија ширина, full screen дисплеј, може да се преместуваат на секоја локација, може да се скрие на сите крстот линии. Во 1600 X1200 60 Hz резолуција кога 800 TV линија или повеќе. Температурата на работа; 0-60 ° C Напојување на владата; надворешни 5 V DC овозможува 10% отстапување Работат на струјата; 600m A Енергија; 3 W
. Така, можеме да студија микроскопски полето од традиционалните обичните бинокуларна набљудување преку екранот на репродукција, а со тоа се подобрува ефикасноста на работата и намалување на заморот.Овој дигитален микроскоп со VGA аналоген сигнал на пренос на владата, со заштитените светлина функција и автоматски баланс на белата боја режим, слики јасно, светли бои, едноставна операција, погоден за поголемиот дел од индустриски претпријатија производ тестирање.5 X Работи висина; 35-500mm Поле на гледање; 3. 1 Стандард конфигурациски детали Индустриски камерата; Фиксен фокус леќа; Колона; Прилагодување на механизам; Црна анти-падот прстен; 1 Висока осветленост LED животната средина извор на светлина; Фиксна основа; Индустриски камера адаптер; VGA кабел; 1 Дисплеј; 164 * 123mm 8 инчен виси тип тип на Сензор; 2 милиони пиксели 1/3 инчен CMOS боја Ефективни пиксели; 1600 H * 1200 V Податочни битови; 8bit Пиксели, големина; 2.Дигитален микроскоп е елита оптички микроскоп технологија, напредна фотоелектрически конверзија на технологијата, LCD екран технологија во комбинација со успешен развој на високо-технолошки производи. Скенирање на владата; линија по линија Shutter тип; електронски shutter Динамички опсег; 71d B Сигнал на бучава сооднос; 44d B Чувствителност; 1.8 µm Рамка го оценувате; 15 frames / sec @ 1600 X1200, 30 рамки / сек @ 1024 X768 Јасност; 1024x768 60 Hz резолуција над 600 TV линии.0 V / лукс-sec (550 nm) време на Експозиција; 10µs-60ms, авто изложеност баланс на Белата боја; автоматско Леќа интерфејс; C / CS Видео интерфејс; стандард VGA интерфејс VGA излез; резолуција 1024 X768 60 Hz (стандардно), 1280 X 1024 60 Hz, 1366 X768 60 Hz 1440 X900 60 Hz, 1600 X1200 60 Hz, 1680 X1050 60 Hz, 1920 X1080 60 Hz Мени функција Светлината, контрастот, боја сатурација, изложеност на светлината, Кинески и англиски јазик, авто изложеност, прирачник за изложеност, вертикална огледало, хоризонтална огледало, негативни, број на крстот линии, крстот боја, крст линија ширина.

За производот

Број На Модел На:
VGA-180B
Зголемување На Односот На:
500X & Под
Drawtube:
Monocular
Материјал:
Метал
Бренд Име:
AIBOULLY
Теорија:
видео микроскоп

Слични предлози