.

.

Сет на 15pcs 1/12 куклена куќа Минијатурни Јадење Ware Порцелански Сет Чај Тенџере+Антена+Чаша+Чинијата

Сет на 15pcs 1/12 куклена куќа Минијатурни Јадење Ware Порцелански Сет Чај Тенџере+Антена+Чаша+Чинијата

DEN 158.40

Износ
Во продавницата.

Применливи за : 1/12 Минијатурни куклена куќа Материјал : Порцелански Боја : Бела + Розови цвеќиња за Нега на Настава : Чувајте го на суво и ладно, да се избегне sunning ве Молиме чувајте го подалеку од децата премногу young Applicable за : 1/12 Минијатурни куклена куќа
Материјал : Порцелански
Боја : Бела + Розови цвеќиња
За нега на Настава : Чувајте го на суво и ладно, да се избегне sunning
Ве молиме чувајте го подалеку од деца се премногу млади
Порцелански сет чај е нов тип на минијатурни чај tools.
Неговиот дизајн е во согласност со трендот на реалноста керамички сет чај.
Исклучителна изработка и точни боја регистрирајте се достојни за препорачува.
Тоа е најдобар избор за декорација на куклена куќа.
Не пропуштајте ја!
Исклучителна колекција на кукли
За декоративни употреба само, не е играчка
МЕРЕЊА
Тава чајВисина : 2.7 cm(вклучени се покрие)
Дијаметар-3.2 см (вклучени се справи и устата)
Чај Чаши-Висина : 0.9 cm
Дијаметар-1.2 см (вклучени се справи)
Млеко Сад-Висина : 1.3 см
Дијаметар-1.8 см (вклучени се справи)
Мали Чинии(L x W) : 1.3 x 1.3 см
Плоштад Јадења(L x W) : 1.8 x 1.8 cm
Кафе Шолја со капак-Висина : 1.9 cm; Дијаметар : 1.1 cm
Пакетот Вклучува :
1 x Чај тенџере
4 x чаши Чај
4 x Мали чинии
2 x чаши Кафе
4 x Квадрат јадења
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

За производот

Бренд Име:
MAGICYOYO
Материјал:
Пластични

Слични предлози