.

.

Novajet празен кертриџ за РОЛАН MIMAKI MUTOH печатач рефил кертриџ без чип во 440ml

Novajet празен кертриџ за РОЛАН MIMAKI MUTOH печатач рефил кертриџ без чип во 440ml

DEN 4987.00
DEN 5867.04
-15 %

Износ
Во продавницата.


Нашето ветување :
1)Висок квалитет,JIACAI 100% производство од фабриката.
2)Ако не е квалитет е проблем на производи,производителите поддршка за да се вратите.
3)Нашите производи се точно опишани,100% вистински шут слики.
4)Ние може да обезбеди професионална онлајн технички услуги за поддршка,времето е 09 : 30 am~9 : 00 часот.
5)на Нашите производи гаранција еколошки.
Одговараат на модели :
За Mutoh : RJ 250/900/900 C/901/1300 C/4000/6000/6100/8000/8100/VJ1204/1304/1304 E/1604/1604 E/1604 W/1618/1618 E/1618 W/1624/1624 W/1618 K/1628 TD/2628/2628 TD/1638/1638-8 C/2606
За Roland : FJ-540/740/SJ540/640/740/1000/1045/SP300/540/SC540/XC540/XJ640 За Mimaki : JV2 JV22 JV3 JV33-130/160/260 JV34-260 JV4/JV5-130 S/160 S/320 S/320 DS/CJY30-60/100/130/160/UJY-160/JV400 серија на Производ show time : Кертриџ големи во парк : информациите на Компанијата :
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П1 : Дали сте тргување компанија или производителот?
A : Ние сме фабрика.Ако имате било какви шанси да ја посетите,топло добредојде на нашата фабрика.имаме калап за сите широк формат касети и го продаде најголемиот дел од печатач делови како EPSON,HP,CANON,БРАТ,РОЛАН итн...
Q2 : Што е минимум за количество(MOQ)?
A : Нема ограничена количина.мали или примерок цел е прифатливо.
Q3 : Што е вашиот начин на плаќање?
A : Плаќање =1000 %.Т/T однапред,биланс пред пратката.
Q4 : Колку долго е вашето време на испорака?
A : Генерално тоа е 1-2 дена доколку стоката се во акции или тоа 's 3-4 дена, доколку стоката не е во парк.
исто така, тоа е според квантитетот.
П5 : Било кои проблеми може да го замени?
A : Сите стоки пристигне(вклучува превозот проблем)во 7days ако има било какви проблеми или не, со задоволство ќе замена слободни.
Q6 : Вашата стока се инсталира рачно или тешко да се користи?
A : Сите стоки имаат детали се инсталира рачно и ние, исто така, ќе се 24 часа услуги на интернет. Плаќање начин : Пратката начин : на Клиентите во целиот свет : Многу од продажбата на : Подобар квалитет,Подобра услуга и најдобрите трговски тука!

За производот

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
Mimaki
Бренд Име:
JACA
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Кертриџ за Статус:
Празен
Функција:
Компатибилен
Број На Модел На:
Пиштол мастило систем
Компатибилен Бренд:
За Ролан Mimaki Mutoh
Име На Компанија:
JIACAI
Бои:
К/C/M/Y
јачина:
440ml
кертриџ модел:
за РОЛАН/MIMAKI/MUTOH печатач
кертриџ тип:
празна не се со чип & мастило внатре

Слични предлози