.

.

2PK трговија на Големо со Мастило Кертриџ за HP 664 664XL Мастило Кертриџ за HP Deskjet 1115 2135 3635 1118 2138 3636 3638 4536 4676 печатач

2PK трговија на Големо со Мастило Кертриџ за HP 664 664XL Мастило Кертриџ за HP Deskjet 1115 2135 3635 1118 2138 3636 3638 4536

DEN 1152.00

Износ
Во продавницата.

Ако не сте добиле стоката во соодветно време.
Мастило кертриџ може да се полни постојано преку дупки под етикетата
Земете 301 мастило кертриџ на пример :
Чекор 1 : Пред да додадете мастило, preparemall алатки.
Ви благодариме. Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив! Ви благодариме.Тоа ќе потрае 15-60 работни дена да пристигне на вашата страна. Ако треба, се испраќаат од страна на DHL,Fedex,EMS,UPS-от и ТНТ(околу 3-8 дена), ве Молам дозволете ми да знам.Понекогаш тоа ќе биде подолго поради лошите временски услови, губење на време во царинската царинење. Кога ќе заврши, етикетата треба да се држи назад.К : 18 ML C : 18 ML
Гаранција
24 месеци
Компатибилен Бренд
За HP
Компатибилен печатач модел
За HP Desk Jet 1115 2135 3635 1118 2138 3636 3638 4536 4676 ПЕЧАТАЧ
Не сите печатач модели се наведени тука. Ако прашање се уште постои, оди напред step2. Ако вашиот мастило шише нели игла, можете да го користите општиот медицински инјектор, подготви и да се инјектираат мастило.
Бренд Име
Colorpro
SKU
SKU: А5-1010
Број На Модел На
За HP 664 XL Remanufactured мастило кертриџ
Тип На Мастило
Боја на мастило
Со Чип
Yes
Содржина 1* Б.
ПРИЧИНА : Мастило кертриџ не се инсталира добро или контактор валкани.Сите предмети ќе биде предаден во рок од 1-7days по добивањето на плаќање.Различни пристигнување области, различни логистика и за време на испорака, ве молиме, ажурирајте реалната логистика информации како стандард! Answer : ___________________________ Note : 1. Препорачаната количина на мастило на горивото е околу 4-6ml (околу 1/3 од мастило кертриџ е капацитет).
Чекор 4 : Вметнување на игла во точната дупка (вметнување подлабоко) и инјектираат мастило полека во кертриџ. На тој начин ве молиме почекајте трпеливо кога не го добиете вашиот објект на време. Ве молиме да ни даде пет ѕвезди →
. Но, ве молиме контактирајте со нас пред повторна испорака или враќање, и да се информирате на проблемот, ние ќе се потрудиме да обезбеди задоволителни решенија за вас.Ние го прифатат плаќање
како : Wester Union,Paypal,Master Card,American
Експрес кредитна картичка,T/T и Пари.)
Чекор 3 : Plug гума затка во овие три дупки.Контактирајте со нас пред да замине никакви негативни на неутрален повратни информации. Ако на етикетата се водат за исчезнати, користете лента. Ако имате било какви прашања за тоа дали вашиот печатач може да се користи на касети, ве молиме контактирајте со нас
Пакетот вклучува :
1pcs Црна 664 XL remanufactured мастило кертриџ; 1pcs Три-боја 664 XL remanufactured мастило кертриџ.

За производот

Тип:
мастило кертриџ
Број На Модел На:
за HP664XL
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Кертриџ за Статус:
Целосна
Функција:
Повторно Произведени
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Број На Модел На:
за HP664XL
боја:
Б.К/Боја
чип:
ОРИГИНАЛНИОТ ЧИП
Функција:
Remanufactured мастило cartrdge
мастило:
боја на мастило
перформанси:
Добар и стабилен
Цена понуда:
Повеќето competitve фабрички цени
Гаранција:
24Months
производи се движат:
Сите ОЕМ бренд, полн спектар на модел
Сертификат:
ISO9001 ISO14001 SGS

Слични предлози