.

.

5color HP364 364XL 364 refillable мастило кертриџ За HP Photosmart C5393 C5388 C5370 C5373 D5468 D5463 D5460 D7560 6525 7520

5color HP364 364XL 364 refillable мастило кертриџ За HP Photosmart C5393 C5388 C5370 C5373 D5468 D5463 D5460 D7560 6525 7520

DEN 588.00
DEN 619.20
-5 %

Износ
Во продавницата.

2 : Ние ќе брод објектот во рок од 3 дневна откако ќе се прими плаќањето. Нема повеќе мастило кертриџ купување, Нема повеќе Патрон за замена. Стоките ќе бидат испратени од страна на Кина Пост или Хонг Конг Пост. Се попогодни од CISS(continuous мастило снабдување систем) користење,со од цевки или цевки, така што нема потреба да се грижите заробени меурчиња и мастило притисок. Не бара чип resetter.
Пакетот вклучува : 1 Set(4 парчиња)Празна мастило refillable кертриџ со чипови; 1pcs упатство за инсталација; 4 ПАРЧИЊА Кружни филозофите на херметичкиот гумена заптивка да се направи повеќе блиску помеѓу печатач главата и мастило кертриџ.
За HP принтер модели : HP Photosmart B8550/B8553/B8558/C6380/C6383/C5324/C5383/C5380/C6324/C5390/C5393 C5388/C5370/C5373/D5468/D5463/D5460/D7560/6525/7520 Photosmart премиум C309a/C309n/g/C310a/ C310b / C310c /C410b
Photosmart estation C510a/C510c принтери
За HP мастило кертриџ модели : 364# 364 XL Црна PGBlak Цијан Магента Жолта .к x 1pcs
pbk X 1pcs
кип x 1pcs
ма x 1pcs
вие x 1pcs
Забелешка : За овој објект,откако ќе се плати,ве молиме ни e-mail на вашиот печатач е вистински мастило кертриџ број на модел (Црна /Синозелена /Магента /Yelllow мастило кертриџ модел),тоа е becuase некои принтери се продаваат во различни области бараат различни мастило кертриџ,па ние нема да го испрати до ќе го добие вашиот одговор. тоа ќе трошат 11-39 работни дена за испорака.Опис На Производот
1 целосна (5 компјутери ) празна :
б. 3 : Ако купувачи сакаат итна транспорт, ние може да испраќање на објекти со ЕМС или DHL, Повеќе детали и информации за такси превозот ве молиме контакти нас.
За превозот :
1 : Купувачи мора да ни понудат на точната адреса и телефонски број со цел да се избегне одложување на испорака. Карактеристики : 1. Тоа може да се полни Refillable мастило кертриџ овозможи безброј рефил,зачувајте до 95% попуст на трошоците.
Празни refillable мастило касети со чипови!!!
Неограничен број на континуирана чипови со долго време тестирање и работи за стабилна, како што е дизајниран од страна на оригиналниот чипови. Празни refillable мастило касети,може да се полни 12-25 ML сите видови на мастило,Боја,Пигмент, масло за Јадење мастило итн. За некои неизбежна одлагање, тоа ќе ве чини повеќе од 39 дена.
По инсталацијата и инсталирање на касети, печатач ќе се покаже на мастило ниво целосно,и тоа ќе се намали кога се користи мастило,ако мастило ниво покажува празна,тоа ќе покаже "сива" или "?" или "!", но, тоа може да се печатат континуирано. тоа може да се печатат континуирано иако мастило ниво покажува"Сива" или "?" или "!" .

За производот

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
HP
боја:
C,M,Y,K
Број На Модел На:
364 C5393
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Празен
Бренд Име:
БЛУМ
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
is_customized:
Yes

Слични предлози