.

.

Рака Болка Massager Терапијата Масажа Електрични Дигитални Massager Со Влакна Electrode Масажа Ракавици

Рака Болка Massager Терапијата Масажа Електрични Дигитални Massager Со Влакна Electrode Масажа Ракавици

DEN 878.00
DEN 1097.28
-20 %

Износ
Во продавницата.


Рака Болка Massager Терапијата Масажа Електрични Дигитални Massager Со Влакна Electrode Масажа Ракавици
Вовед : производот е нова генерација на здравствена производ развиен во согласност со теоријата на традиционалните Кинески меридијани На производот е исто така семејство и поединец на здравствена заштита терапевтски уред од најнапредните,највисок апликација стапка и најдобар ефект врз телото реакција со комбинирање на седум терапевтски методи,вклучувајќи и бавни мозочен удар,обединетите мозочен удар,масажа, акупунктура,scrapping,cupping,намалување на крвниот притисок. Овие проводници ДЕСЕТИЦИ ракавици се продаваат како пар . Тие може да се користи во врска со Десетици машина за лекување на различни болна рака услови, како и подобрување на слаба циркулација. Тие може да се користи индивидуално (со голем Десетици electrode подлога), или и двете заедно. На ракавици за да може да биде поврзан со вашиот Десетици единица или со предвремени врска води жица или стандарден pin врска води жица, како студ на ракавици има адаптер. · Артритис на рака · Raynauds Синдром · Повторувачки Вирус Повреда · Карпален Тунел Синдром · Општа болка во раката · слаба циркулација Пакет се Вклучени : 1 x Дигитален терапија машина 1 x 2 начин подлога жица 1 x Ракавица (1 пар) Забелешка : Напојува од батерии(не се вклучуваат)

За производот

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Големина:
Medium
Број На Модел На:
Терапијата Со Масажа
Бренд Име:
JKWSTAR
Примена:
Рака
Материјал:
влакна
Големина:
Massage Gloves

Слични предлози