.

.

2 парчиња F40x15x5mm Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F40*15*5mm Бесплатен Превозот

2 парчиња F40x15x5mm Супер Моќна Силна Ретки Земјата Блок NdFeB Магнет Neodymium N35 Магнети F40*15*5mm Бесплатен Превозот

DEN 302.00
DEN 324.96
-7 %

Износ
Во продавницата.


Neodymium блок магнет беше направен на Nd Fe B, имаат силни магнетни перформанси и изглед не ' рѓа, обично се сместени во собна температура, максимум оперативни температура е 80 ° C ,а тоа никогаш не ќе demagnetization.Тоа обично трае околу 30-45 дена за испорака пристигнување до вас, посебно повремено,можеби треба 2 месеци или повеќе време за испорака.
Корисниците ќе бидат предмет на увозни давачки и даноци.
Опис
Neodymium (хемиски симбол Нд) е елемент 60 на периодична табела.
3, Магнети би можеле да бидат заинтересирани во вода метар ,Електрични метри, гас метар и некои премерување опрема постојат некои неточни влијае (како, на пример : ако магнети поставени во близина на метар, на метар ќе се забави)
Ве Молиме Имајте Во Предвид
Кога се поврзувате со две магнетни копчиња, да ги привлече блиску еден до друг полека и нежно.
Ако не го добиете вашиот објект на време,pls контактирајте со нас веднаш, за понатамошна помош.
Здравствена заштита : МРИ скенери, медицинска опрема, магнетни здравствени производи и така натаму.
Електроника : постојано магнетно actuator вакуум прекинувачи, магнетни релеи, метар,звук метар, а полињата за префрлување, сензори.
Машини и опрема : магнетна сепарација, магнетна кран, магнетни машини.
Сите предмети ќе бидат испратени со 7~10 дена за по исплата е расчисти.
Ние брод во светот со Кина Пост Пошта преку Кина Пост.
Совет
1, Силни магнети треба да се Чува далеку од Ironware и некои лесно magnetized железо,како што се следи, банкарски картички, компјутери, телевизии, мобилни телефони и други.
2, Силни магнети треба да се чуваат на суво, загрева средина, и треба да ги користите на пластика,дрво, картон, пена да се одвојат и се завиткани.
Апликации
Акустична поле : говорникот, приемник, микрофон, аларм, фаза аудио, автомобил аудио и така натаму.Објектот ќе се испрати до твојата адреса наведени во aliexpress.
Ние се стремиме се потрудиме да ви обезбеди најсигурни,affortable начин на превозот услуга. Neodymium магнети понекогаш се познати како Нео,Neod или NIB магнети.
Товарни за испратите назад и повторно да ја прати треба да се плати од страна на купувачот.
Магнетите се изработуваат од Нео Neodymium Магнет материјал и имаат неверојатно магнетни настапи. Тоа е толку едноставно!
Превозот и ракувањето со обвиненија не се враќа.
Материјал : Neodymium магнети
Сертификација : Ro HS помина
Одделение : N35
Magnetization : Axially magnetized / Столбови на Рамни Краеви
Состојба : нова
Облик : Лист
Толеранција : 0-0.

За производот

Композитни:
NdFeB Магнет
Бренд Име:
OIAHS
Број На Модел На:
40x15x5
Обликот:
лист
Примена:
Индустриски Магнет
Тип:
Постојано
is_customized:
Yes

Слични предлози