.

.

Нова пумпа за вода impeller за Tohatsu Нисан(50/60/70/90hp) 3B7-65021-2 18-8924

Нова пумпа за вода impeller за Tohatsu Нисан(50/60/70/90hp) 3B7-65021-2 18-8924

DEN 720.00

Износ
Во продавницата.

Нова пумпа за вода impeller за Tohatsu Нисан(50/60/70/90hp) 3 B7-65021-2 18-8924 Тоа беше се користи за резервни Уп :
Tohatsu Пумпа за Вода Impeller 3 B7-65021-2
Nissan пумпа за Вода impeller 3 C7-65021-1
Сиера : 18-8924
ЦЕФ 500388
Нема. Бришачи : 6
Длабочина /Висина/ Ширина : 34.80 mm
Надворешниот/Надворешни impeller дијаметар : 64.94 mm
Внатрешни вратило insert/центар дијаметар : 20.33 mm
Нето Тежина : 109g Погоден за следните Tohatsu outboard модели :
2-мозочен Удар MD40 B2 MD50 B MD50 B2 M60 C M70 C M120 A M120 A2 M140 A M140 A2
Nissan outboard motors NSD40 B2 NSD50 B2 NSF50 B NS60 C NS70 C NSD70 B NSD75 C2 NSD90 A NSD90 C2 NSD115 A NSD115 A2 NS120 A2 NS140 A2 3 C7650211

За производот

Земја/Регион на Производство:
Кина
Бренд Име:
amic
Производителот Дел Број:
7773B7

Слични предлози