.

.

Бесплатен Превозот YAG ласер машина заштитна кварц лен 25.4X4 мм со двете страни 1064 nm филм соодветен за 0-2000 W ласерски машина

Бесплатен Превозот YAG ласер машина заштитна кварц лен 25.4X4 мм со двете страни 1064 nm филм соодветен за 0-2000 W ласерски

DEN 902.00
DEN 970.56
-7 %

Износ
Во продавницата.


Кварц Материјал Заштитен Објектив за YAG Ласер
1> Материјал : Кварц
2> Дијаметар : 25.4 mm
3> Дебелина : 4 мм
4> Филмот : Двете страни 1064 nm снимањето
5> Погоден за : YAG ласер машина, како сечење,означување, и ласерски заварување
6> Примена : за 0 до 2000 W. (ако ви треба поголема моќ, ве молиме одете на линкот )
Кварц е вториот најзастапен минерал во Земјата c ontinental кора, по feldspar. Нејзините кристалната структура е континуиран рамките на Si O4 силициум–кислород tetrahedra, со секој кислород се дели меѓу две tetrahedra, давање општа хемиска формула на Si O2. Постојат многу различни видови на кварц, неколку на кои се полу-скапоцени скапоцени камења. Уште од античко време, видови на кварц биле најчесто се користи минерали во изработка на накит ,hardstone carvings и ласерски леќи индустрија, особено во Европа и на Блискиот Исток. Забелешки : Овој линк за кварц заштитна лен, главно за 0 до 2000 W ласер.

За производот

Обликот:
Plano
Фокусна Должина:
0 mm
Број На Модел На:
Q25.4X4
Дијаметар:
25.4 mm
Структура:
Двојно страничните се рамни
Материјал:
Кварц
Употреба:
Заштитна лен

Слични предлози