.

.

Висока-LED диоди Леќа Дијаметар 20mm 15 степени,30 степени,45 степени КРИ XML T5/T6/У2 Леќа , XLamp XM-L2 XHP50 леќа

Висока-LED диоди Леќа Дијаметар 20mm 15 степени,30 степени,45 степени КРИ XML T5/T6/У2 Леќа , XLamp XM-L2 XHP50 леќа

DEN 316.80

Износ
Во продавницата.


Спецификација на производот
Дијаметар : 20mm
Висина : 12.8 мм
Бленда : 5.0 mm
LED леќа агол : 15° ,30° ,45°
epitaxial дебелина : 1.5 mm
Леќа материјал : оптички одделение ПММА
Леќа transmittance : 85% на 93%
Температура : -35°до +90°
Погоден за КРИ XLamp XML XM-L2 XHP50 или 5050 Led
Ефикасно да се надминат некои од LED спот жолта ореол феномен, мека осветлување, место униформност, не залута светлина, без црна дупка, без сенки или темни области;
Овој производ ги користи висока прецизност aspheric оптички дизајн, со Јапонија Мицубиши оригинални ПММА оптика увозот на суровини и материјали за да се обезбеди соодветно време за шприц (намалување на намалување производи), анти-статички производи со користење на ПВЦ пакување, сите производи се сертифицирани од страна на SGS и Ro HS животната средина барања .
Примена : Широко се користи светлата Првенство (MR16, PAR30, PAR38), проекција светилки, ѕидни светилки, подводни светилки, градина пејзаж светла, светлата фаза и други ефекти.

За производот

степен:
45 степени, 30 степени, 15 степени
Употреба:
Оптички
Бренд Име:
YAJIAMEI
Број На Модел На:
YJM-КРИ-XML-20
Структура:
заострените
Материјал:
ПММА
Обликот:
Коси леќа

Слични предлози